تهدید بابک زنجانی به باز کردن موضوع کرسنت و فروش نفت به هند

وکیل ملت: بابک زنجانی در بخشی از دفاعیات خود خطاب به وکیل شرکت نفت گفت: موضوع کرسنت، جهاد سازندگی، فروش نفت به هند و بانک آسیا را باز کنم معلوم می‌شود داشتن سه کپی شناسنامه خیانت است یا خسارت 20 الی 30 میلیارد تومانی به کشور.

تاریخ انتشار: 25آبان1394|14:26

تهدید بابک زنجانی به باز کردن موضوع کرسنت و فروش نفت به هند
| کد خبر: 52193

نهمین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به فساد نفتی صبح امروز (دوشنبه) 25 آبان‌ماه در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به صورت علنی آغاز شد.

* بابک زنجانی همانند جلسات گذشته، با تدابیر امنیتی وارد دادگاه انقلاب شد.

* دو خواهر متهم ردیف اول پرونده در دادگاه حضور دارند.

* دادگاه حدود ساعت 9:15 با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد.

بابک زنجانی در بخشی از دفاعیات خود خطاب به وکیل شرکت نفت گفت: موضوع کرسنت، جهاد سازندگی، فروش نفت به هند و بانک آسیا را باز کنم معلوم می‌شود داشتن سه کپی شناسنامه خیانت است یا خسارت 20 الی 30 میلیارد تومانی به کشور.

وی ادامه داد: وزارت نفت دارای حراست است و استعلامات لازم درباره‌ من گرفته شده است.

متهم ردیف اول پرونده موسوم به فساد نفتی بیان کرد: کسی که کار بزرگ انجام می‌دهد حتما دچار مشکلات حقوقی و اتهامات مختلف می‌شود. منم انسانم و ممکن است خطا کنم؛ پیامبر خدا که نیستم.

بابک زنجانی گفت: وکیل شرکت نفت در شکایت خود عنوان کرد که بابک زنجانی تعدادی نامه به وزارت نفت ارسال کرده است. در شکایات اعلام شد نامه‌ای به وزیر نوشته شده و اعلام شده که برای ترخیص بارهای نفتی به مدارک نفتی نیاز است و وزیر دستور داده نسبت به ارسال مدارک اقدامات صورت گیرد.

متهم ردیف اول پرونده موسوم به فساد نفتی ادامه داد: این همان مساله‌ای است که من در بخش اول دفاعیاتم بیان کردم. من به وزارت نفت کمک کردم محموله‌های نفتی در انبار مالزی تخلیه شود و سپس آن را به انبار فال انتقال دادم. هیچ وقت مدارکی در این راستا به من ارائه نشد و طبق قانون ترانزیت این کار را انجام دادم.

وی گفت: چندین بار به وزیر نامه نوشتم که مدارک را به آقای «م.ش» برسانید، اما تاکنون اتفاقی رخ نداده است. وقتی مدارکی به من منتقل نشده چرا قصور خود را بی‌دلیل به من انتقال می‌دهید و می‌خواهید به شما وجوه را پس بدهم، در حالی‌که چیزی به من داده نشده است.

بابک زنجانی خاطرنشان کرد:‌ وکیل شرکت نفت بیان کرده 11 فقره قرارداد فروش نفت با من منعقد کردند، در صورتی که در هر قرارداد باید خریدار و فروشنده مشخص باشد و دو طرف قرارداد را امضا کنند. وزارت نفت و شرکت اچ‌کی که چنین ادعایی دارند نمی‌توانند حتی یک قرارداد را نشان دهند که من آن را امضاء کرده باشم.

وی گفت: از کل بارهایی که ارسال شده دو بارنامه به من داده شده که من امضاء کردم و این دو بارنامه مربوط به کسی بود که به خواسته‌ شما به شرکت العقیلی دادم و شرکت اچ‌کی 40 میلیون دلار از العقیلی دریافت کرد و 100 میلیون دلار طلبکار ماندم.

این متهم خاطرنشان کرد:‌ در اصل العقیلی همان «م.س» معروف و آقای «س» است که وزارت نفت از آن 5 میلیارد مطالبه دارد و می‌گویند جای آن امن است.

متهم ردیف اول پرونده موسوم به فساد نفتی گفت: نمی‌دانم وکیل شرکت نفت یا اچ‌کی شکایت خود را بیان کردند یا به جای نماینده دادستان کیفرخواست را خواندند؛ در واقع شکایت اقدامی است که در بدو کار از کسی انجام می‌شود، در صورتی که شکایت وزارت نفت در سال 93 انجام شده و وکیل این شرکت از روی جواب، سئوال‌هایی را تنظیم و سپس آنها را مطرح کرده است.

وی ادامه داد:‌ اگر وکیل شرکت نفت کیفرخواست را قرائت کرده باشد باید بگویم که ایشان در جایگاهی نیست که بخواهد کیفرخواست برای من تنظیم کند. اگر هم وکیل شرکت نفت لایحه‌ دفاعی را خوانده که باید بگویم وای به حال موکلش زیرا نه تنها به موکل خود کمک نکرده بلکه به جای برداشتن ابرو چشمی را کور کرده است.

این متهم پرونده نفتی خاطرنشان کرد‌: نام این دفاعیه را اعتراف نامه یا معجزه الهی می گذارم؛ زیرا در بخش اول دفاعیه‌ خود اشاره کردم که انباشت نفت، دفع یا فروش آنها در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته که این از سوی وکیل شرکت نفت تایید شده است.

بابک زنجانی ادامه داد: وکیل شرکت نفت در شکایت قرائت شده تاریخ ارسال بارها را 11 و 22 مرداد 91 و 2 و 17 شهریور 91 عنوان کرده و طبق تفاهم قرار بود در مدت 60 روزه و قابل تمدید تا 60 روز دیگر یعنی 4 ماه پس از ارسال که به طور متوسط تاریخ وصول آن برج 10 می‌شود، پول‌ها پرداخت شود.

وی ادامه داد: برج 10 زمانی است که بانک اف‌آی آی بی توسط اتحادیه اروپا و آمریکا تحریم شد، اما وکیل شرکت نفت مدعی است پول ماه‌ها در حساب بوده و بابک زنجانی آن را پرداخت نکرده است. شما پیش پرداخت پول را دریافت کرده بودید و وقتی که بارنامه را تحویل ندادید چطور توقع داشتید کار شما را با سرعت انجام دهم.

متهم ردیف اول پرونده موسوم به فساد نفتی خاطرنشان کرد: وکیل شرکت نفت می‌گوید بانک مالزی یک وسیله بود و طرف حساب آنها بابک زنجانی است. سئوالی که مطرح می‌شود این است که آیا این انصاف است که هر جا به نفع شما است بانک مالزی جنبه قانونی پیدا کند و هر جا که به نفع شما نیست بانک ابزار شود. اینکه بانک مالزی قانونی بوده است یا خیر و یا به عنوان ابزار استفاده شده است را چه کسی تشخیص می‌دهد؟ شما یا مسئولان کشوری که این مصوبه را صادر کردند؛ در واقع شما در مقامی نیستید که مدیران و وزیران کشور را زیر سئوال ببرید.

بابک زنجانی ادامه داد: شما نمی‌توانید مسئولان کشور را زیر سئوال ببرید. در اصل شما در این ماجرا از هیچ چیزی خبر ندارید آن وقت صحبت‌های کارشناسی می‌کنید.

وی بیان کرد: شما در صحبت‌های‌تان گفته بودید که خانم «م.م» از نظر من تایپیست و یا آبدارچی هستند. من به دلیل حرمت افراد تاکنون چیزی نگفتم، اما باید بگویم در نامه‌ای که به آقای «م.ش» ارجاع شده بود و او نیز از طریق ایمیل به من اعلام کرد عنوان شد که خانم «م.م» و دیگر اشخاص فاقد صلاحیت هستند و اعلام شده بود که به این افراد اطلاعاتی داده نشود، نامه‌ای که می‌گویم موجود است و آن را به دادگاه تقدیم خواهم کرد.

زنجانی گفت: به همین دلیل است که بازپرس در پرونده اعلام کرده در شرکت بابک زنجانی، هر کسی مقدار کمی اطلاعات دارد و از ادامه کار مطلع نیست.

این خبر در حال تکمیل است.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top