به گزارش "وکیل ملت"،همانطور که در بازی رفت و در تهران تیم ملی توانست 6 بار دروازه گوامی ها را باز کند این سنت را در بازی برگشت نیز ادامه داد و بازهم توانست با شش گل گوامی ها را در هم بکوبد. ایران به سه امتیاز این بازی برای حفظ صدرنشینی خود نیاز داشت تا با امتیاز از دست دادن احتمالی عمان نام خود را به عنوان تیم اول صعود کننده بر سر زبان ها بیندازد.

مرحله مقدماتی جام جهانی، گروه چهارم قاره آسیا، ساعت ٩ ورزشگاه د د دو گوام

در حالی که تیم ملی کار سختی برای برد گوام در این بازی نداشت، توانست بازهم شش بار دروازه این تیم را باز کند و به قولی در برابر گوام دبل کند.
تیم ملی که این بازی را با حملات خود آغاز کرد خیلی زود و در دقیقه 12 توانست اولین گل  را وارد دروازه حریف خود کند، پس از این گل نیز تیم ملی به حملات خود ادامه داد و چند بار دروازه حریف را تهدید کرد اما نتوانست به گل برسد تا اینکه بازهم در دقیقه 30 موفق به انجام این کار شد تا با همین نتیجه نیمه اول را به پایان ببرد. مهمترین عملکرد گوامی ها در این نیمه یک ضربه کرنر بود که توسط آنها نواخته شد و به غیر از آن نمی توان گفت گوامی ها توانستند روی دروازه ما خطر بیافرینند.
اما در نیمه دوم نیز تیم ملی توانست به تعداد حملات خود اضافه کند و با اختلاف زمانی کم دروازه گوام را به صورت پیاپی باز کند. البته در این بازی که تنها دو مرتبه گوامی ها توانستند به دروازه ایران نزدیک شوند یکی از آنها نزدیک بود برای تیم ملی دردسرساز شود، موضوعی که در آن دروازه بان تیم ملی اخراج شد و مدافع این تیم جایگزین شد. البته این موضوع در نهایت دردسری برای تیم ملی ایجاد نکرد اما این 10 نفره شدن جلوی ادامه گلزنی ملی پوشان را گرفت تا با زی با همان نتیجه بازی رفت به پایان برسد.
با این پیروزی تیم ملی 14 امتیازی کماکان صدرنشین می ماند تا به انتظار بازی دیگر تیم بالانشین این گروه یعنی عمان بنشیند.

اتفاقی که برای اولین بار در تاریخ ملی فوتبال ایران به وجود آمد در این بازی بود، جایی که علی رضا بیرانوند در دقیقه 70 از بازی اخراج شد و به دلیل سه تعویضه بودن تیم ملی مدافع تیم ملی یعنی عزت پورقاز درون دروازه تیم ملی ایران ایستاد. اتفاقی جالب که برای اولین بار می افتاد و نام عزت اله پورقاز را در تاریخ ملی فوتبال ایران جاودانه کرد.

*در حالی که استادیوم گوام تنها 4000نفر ظرفیت دارد سکوهای خالی به چشم می خورد تا مشخص شود مردم این کشور چندان علاقه ای به فوتبال ندارند.
*اشکان دژاگه اولین اخطار این بازی را بسیار ساده گرفت، وی نه به دلیل خطا که به خاطر زدن توپ قبل از سوت داور اخطار را گرفت.
*اولین تعویض تیم ملی اجباری بود و مهدی ترابی به دلیل مصدومیت قبل از پایان نیمه اول زمین بازی را ترک کرد.
*داور این بازی 3 دقیقه وقت تلف شده برای نیمه اول محاسبه کرده بود که راس سه دقیقه در سوت پایان نیمه اول دمید.
*پورقاز جدیدترین دروازه ملی پوش ایران، بعد از سه تعویض تیم ملی و اخراج بیرانوند، دروازه بان تیم ملی، این مدافع تیم ملی درون دروازه ایستاد.
*داور دیدار برای نیمه دوم نیز 4 دقیقه وقت تلف شده گرفت که 35 ثانیه بعد از آن سوت پایان را به صدا درآورد.

 

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top