نرخ جرم در حوزه سلامت کشور پایین تر از میانگین جهانی است

وکیل ملت: جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: بر اساس بررسی های انجام شده نرخ جرم در کشور ما در حوزه سلامت و پزشکی بسیار پایین تر از میانگین جهانی است.

تاریخ انتشار: 26آبان1394|14:01

نرخ جرم در حوزه سلامت کشور پایین تر از میانگین جهانی است
| کد خبر: 52772

به گزارش وکیل ملت ، سردار سرتیپ اسکندر مومنی روز سه شنبه در ششمین کنگره تازه ترین دستاوردهای پژوهش در دانش پزشکی افزود: همچنین بر اساس بررسی های انجام شده جرم و تخلف در این حوزه فاصله زیادی با سایر بخش ها دارد.
وی تاکید کرد: به دلیل اهمیت زیاد جامعه پزشکی، جرم و تخلف این حوزه به سرعت برجسته شده و اخبار مرتبط با آن گسترش می یابد.
مومنی، به تعداد سوانح رانندگی در کشور اشاره کرد و گفت: حدود یک دهه قبل ایران دارای بالاترین میزان سوانح رانندگی بود و حدود 28 هزار کشته در این زمینه داشتیم که در حال حاضر این رقم به کمتر از 17 هزار نفر رسیده است.
وی تاکید کرد: در دهه قبل به ازای هر 10 هزار نفر 30 کشته داشتیم که این رقم در حال حاضر به کمتر از هفت نفر رسیده و میانگین این متغیر در دنیا نیز بیشتر از هفت نفر است.
مومنی با اشاره به اینکه توسعه کشور بدون امنیت و سلامت قابل فهم نیست، گفت: پیشگیری در این حوزه معمولا مغفول مانده و مسوولان مربوطه باید اقدامات جدی تری در این زمینه به عمل آورند.
وی با بیان اینکه عدالت و سلامت در سایه امنیت محقق می شود، گفت: امنیت با مشارکت مردم محقق می شود و در پناه آن جامعه در همه زمینه ها رشد و پیشرفت می کند.
مومنی با اشاره به دستاوردهای بسیار شگرف در حوزه سلامت اظهار کرد: این دستاوردها مرهون محققان و دانش پژوهانی است که نتیجه تحقیقات آنها در اختیار مردم قرار گرفته و سبب غرور ملی ایرانیان شده است.
وی امنیت را یکی از دستاوردهای بزرگ کشور دانست و گفت: در حالی که در بسیاری از کشورهای منطقه و حتی کشورهای اروپایی شاهد اقدامات تروریستی هستیم اما ایران اسلامی از این نعمت عظیم برخوردار است.
ششمین کنگره بین المللی تازه ترین دستاوردهای پژوهش در دانش پزشکی از امروز 26 آبان ماه آغاز و تا 29 آبان ماه به مدت چهار روز در تالار امام بیمارستان امام خمینی (ره) تهران ادامه دارد.

دسته بندی حقوق اجتماعی , حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top