رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور:

10 هزار پروفايل ژنتيكی در بانك ذخيره می‌شود

وکیل ملت: شجاعی با تاکید بر تامین اعتبار لازم براي ورود بانك اطلاعات هويت ژنتيك ايران به فاز عملياتی گفت: ظرف شش ماه آينده 10 هزار پروفايل ژنتيكی از مجرمان خطرناك و سابقه داری كه سازمان زندان‌ها معرفی می‌كند پروفايل ژنتيكی تهيه و در بانك ذخيره می‌شود.

تاریخ انتشار: 26آبان1394|23:30

10 هزار پروفايل ژنتيكی در بانك ذخيره می‌شود
| کد خبر: 52971

به گزارش وکیل ملت به  نقل از اداره كل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشكی قانونی كشور، رئیس سازمان پزشكی قانونی كشور گفت: 10 هزار پروفایل ژنتیكی از مجرمان خطرناك و سابقه داری كه سازمان زندان‌ها معرفی می كند تهیه و در بانك ذخیره می‌شود.

   احمد شجاعی در سومین جلسه هیات مدیره بانك اطلاعات هویت ژنتیك ایران  افزود: بر اساس تصمیم اتخاذ شده در این جلسه به زودی كمیته ای متشكل از نمایندگان سازمان زندان‌ها، پزشكی قانونی، پیشگیری از جرم قوه قضاییه و تشخیص هویت ناجا تشكیل می شود كه وظیفه آن تعیین اولویت‌ها و تأیید نهایی آن‌ها برای معرفی به بانك و تهیه پروفایل ژنتیكی است.   وی بیان کرد: همچنین دستورالعملی توسط بانك اطلاعات هویت ژنتیك ایران تدوین خواهد شد كه طی سال‌های آتی و در مراحل بعد برای تهیه پروفایل‌های ژنتیكی بر اساس آن عمل خواهیم كرد.   رئیس هیأت مدیره بانك اطلاعات هویت ژنتیك ایران در پایان با تأكید بر اینكه بانك هویت ژنتیك ایران متعلق به كل كشور است كه با اهداف پیشگیرانه و به منظور جلوگیری از تكرار جرایم ایجاد شده تصریح كرد: بانك ژنتیك تنها متعلق به سازمان پزشكی قانونی كشور نیست و قطعا كل جامعه از منافع آن بهره‌مند خواهد شد به همین دلیل از همه نهادها و ارگان‌های ذی ربط می خواهیم نهایت همكاری را در به ثمر رسیدن اهداف بانك به كار گیرند و آن را مورد حمایت قرار دهند.   گفتنی است، در این جلسه که با حضور  مرتضی بختیاری معاون سیاسی امنیتی دادستان كل كشور، دكتر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، قاضی رشادتی نماینده قوه قضاییه، دكتر تشكریان مدیركل بهداشت و درمان سازمان زندان‌ها، سردار منفرد نماینده نیروی انتظامی، دكتر خارا رییس مركز تشخیص هویت ناجا و جمعی دیگر از مقامات و مسئولان قضایی و انتظامی در سالن جلسات حوزه ریاست پزشكی قانونی برگزار شد با رأی اكثریت اعضا دكتر رئوفیان به عنوان رئیس جدید بانك اطلاعات هویت ژنتیك ایران منصوب شد.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top