تاریخ انتشار: 27آبان1394|12:21

| کد خبر: 53275

واحد علوم و تحقیقات به یکی از مراکز معتبر ارجاعات علمی تبدیل می شود

وکیل ملت: دکتر علی عباسپور در افتتاحیه نمایشگاه کتاب واحد علوم و تحقیقات گفت: کتاب گنجینه آنچه قلم بواسطه دانش بشر می نگارد است. اهمیت آن به اندازه ایست که خداوند متعال در قرآن کریم با قسم به قلم و قرار دادن وجه متمایز انسان در به کارگیری آن اشاره کرده است.

رئیس واحد علوم و تحقیقات ضمن تبریک و گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی با اشاره به درایت و طرح دکتر جاسبی برای راه اندازی مرکز اسنادعلمی و کتابخانه دکتر حبیبی در این واحد دانشگاهی، گفت: این مرکز با توجه به فضای درنظر گرفته شده در آن برای جمع آوری کتب و اسناد علمی هم بصورت پیشرفته و هم سنتی، یکی از بزرگترین مراکز ایران و منطقه است.
وی ادامه داد: امیدوارم با برنامه ریزی های در نظر گرفته شده برای مرکز اسناد علمی و کتابخانه دکتر حبیبی و حمایت هرچه بیشتر دکتر میرزاده، بتوانیم این مرکز را در آینده ای نزدیک به یکی از مراکز علمی معتبر منطقه و دنیا برای ارجاعات علمی تبدیل کنیم. مرکزی که بتواند پاسخگوی جامع و کاملی برای دسترسی دانشجویان بخصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی به کتب و اسناد علمی برجسته و به روز دنیا باشد.
دکتر عباسپور افزود: به کارگیری پیشرفته ترین سیستمهای کتابداری در کنار سیستم سنتی در مرکز اسناد علمی و کتابخانه دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات از جمله برنامه های در نظر گرفته شده برای این مرکز است. همچنین ارتباط و همکاری با کتابخانه های بزرگ و معتبر دنیا بویژه کتابخانه های دانشگاه های برتر از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای کتابخانه واحد علوم و تحقیقات است.
وی با بیان اینکه در کنار این مرکز بحث انتشارات نیز در واحد علوم و تحقیقات از اهمیت ویژه ای برخوردار است و رکن اساسی هر مرکز علمی و دانشگاهی پیشرفته بخش انتشارات آن است، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت علمی بالای واحد علوم و تحقیقات بواسطه حضور اساتید برجسته و دانشجویان تحصیلات تکمیلی این واحد می تواند در تألیف، چاپ و انتشار کتب علمی عملکرد بسیار مناسبی داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: امیدوارم در سال آینده و همزمان با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه رسیده باشیم.
تعامل سازنده میان کتابخانه ی مجلس ، کتابخانه ی ملی و مرکز اسناد علمی واحد علوم و تحقیقات

دکتر علی عباسپور در حاشیه این مراسم و در گفتگو با خبرنگار واحد علوم و تحقیقات، با اشاره به اهمیت تعامل کتابخانه مرکزی با سایر کتابخانه های دانشگاهی، گفت: واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی می توانند از ظرفیت های کتابخانه مرکزی واحد علوم و تحقیقات مشتمل بر مقالات و کتب دیجیتالی به عنوان مرجعی بی نظیر در سطح کشور، بهره مند شوند.
وی هدف این واحد دانشگاهی را ارتباط با تمام کتابخانه های بزرگ جهان عنوان کرد و ادامه داد: این همکاری در راستای تبادل اطلاعات و بهره گیری از مراجع گسترده ی کتابخانه های بین المللی صورت می پذیرد.
 رئیس واحد علوم و تحقیقات اظهار داشت: براین اساس، برقراری ارتباط تنگاتنگ  و تعامل سازنده میان کتابخانه ی مجلس ، کتابخانه ی ملی و مرکز اسناد علمی واحد علوم و تحقیقات در دستور کار این واحد دانشگاهی قرار گرفته است.
دکتر عباسپور بر تلاش این واحد در ارتقای فرهنگ کتابخوانی در سطح جامعه علمی کشور تاکید کرد و افزود: تعبیه جایگاه کتابچه های کوچک در اتوبوس های حمل و نقل این واحد برای مطالعه ی دانشجویان اقدامی مثبت برای رشد فرهنگ کتابخوانی خواهد بود.
نمایشگاه کتاب واحد علوم و تحقیقات با هدف تقویت فرهنگ کتابخوانی از امروز تا پایان تا هفته اول آذر در محل کتابخانه مرکزی این واحد بر پا خواهد بود.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top