آیت الله صادق آملی لاریجانی روز چهارشنبه در پنجمین همایش ملی طب و قضا، برگزاری چنین رویدادها و بررسی موضوعات فقهی و حقوقی را مغتنم دانست و خواستار حمایت از این گونه همایش ها شد.
وی ادامه داد: از کارکنان سازمان پزشکی قانونی کشور تشکر ویژه دارم زیرا در چند سال گذشته با وجود تمام کمبودها توانسته اند در حد مطلوبی در این سازمان تحول ایجاد کنند.
آیت الله آملی لاریجانی درباره وظایف سازمان پزشکی قانونی در حوزه های علمی و پژوهشی خاطرنشان کرد: پزشکی قانونی بر اساس قانون تشکیل این سازمان، در حوزه های آموزشی و پژوهشی وظایف مهمی بر عهده دارد که برای اهداف دانشگاه ها و سازمان ها بسیار مهم است.
رییس دستگاه قضا با اشاره به اهمیت موضوعات مطرح شده در همایش طب و قضا و کمیته های تخصصی آن تصریح کرد: ارتباط متقابل بین حوزه و دانشگاه و قضات و پزشکان فواید قابل توجهی در حل مسائل مختلف از جمله مسائل جدید فقهی و علمی و حقوقی دارد و آثار آن برای اساتید دانشگاه ها و قضات مفید و پرثمر است.
رئیس قوه قضائیه این همایش را یکی از موارد تشویق حوزه ها به انجام کارهای علمی جدید و تطبیقات جدید در حوزه دانست.
وی با اشاره به نتایج کارگروه های تخصصی همایش طب و قضا یادآور شد: اعضای شرکت کننده در این کارگروه ها افرادی صاحبنظر از حوزه های قضایی، پزشکی، فقه و دانشگاه ها بوده اند که مسائل و چالش های گوناگون را مورد بررسی قرار داده اند و بطور قطع نتایج آن در رفع بسیاری از ابهامات موجود موثر است.
رییس قوه قضاییه در ادامه سخنرانی خود در همایش طب و قضا، به برخی مواد قانون مجازات اسلامی که مورد بحث کمیته های تخصصی پنجمین همایش طب و قضاست اشاره کرد.
آیت الله آملی لاریجانی با نقد روانشناسانه نسبت به ارش و دیه، دیدگاه و انتقادات خود را نسبت برخی نظریات پزشکی قانونی و دیوان عالی کشور مطرح کرد.
پنجمین همایش ملی طب و قضا از امروز(چهارشنبه) در مجتمع فرهنگی آموزشی قوه قضائیه در شهر ساری آغاز شد و فردا(پنجشنبه) پایان می یابد.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top