ماشین‌های دنده اتوماتیک معلولان، رویا یا واقعیت؟

وکیل ملت: نامه‌هایی که هیچ گاه از سوی مسئولان خوانده نمی‌شوند ممکن است بتوانند مشکل بزرگی از زندگی افرادی را حل کنند و ‌مطمئنا با گشودن این نامه‌ها خدشه‌ای به مقام و ‌منسب این مسئولان وارد نخواهد شد.

تاریخ انتشار: 28آبان1394|10:50

ماشین‌های دنده اتوماتیک معلولان، رویا یا واقعیت؟
| کد خبر: 53701

به گزارش خبرنگار وکیل ملت ؛ سال‌هاست که شهرداری قول‌هایی به شهروندان معلول مبنی بر آماده سازی شهر برای رفت و آمد این افراد و مناسب‌سازی معابر عمومی داده است اما وقتی پای صحبت این افراد می‌نشینیم خبری از تحقق این وعده‌ها به میان نمی‌آید.

 

معضلات و مشکلات این شهروندان به دست شهرداری که حل نشده اما بهزیستی نیز پای قول‌هایی که می‌دهد نمانده و سال‌های سال آن‌ها را سر دوانده است.

 

* ماشین اتوماتیک، رویای معلولان

 

معلولان جسمی و حرکتی نیازمند ماشین‌هایی از نوع اتوماتیک هستند که برای شرایط آن‌ها طراحی شده است.

 

وجود این ماشین‌ها نیازمندی آن‌ها را به ماشین‌های حمل معلول بهزیستی از بین می‌برد.

 

اما معلولانی که در این رابطه به بهزیستی نامه زده و درخواست ماشین دادند نسبت به بررسی درخواست‌ها و تحویل این ماشین‌ها بسیار گله داشته و خواستار پیگیری این مشکل از ما بودند.

 

خانواده‌ای 5نفره با دو معلول جسمی حرکتی حدود  8سال است که به بهزیستی و ارگان های حمایتی دیگر نامه نوشته‌اند و درخواست تحویل ماشین اتوماتیک را داشتند اما هر بار با وعده و وعید مسئولان مواجه شده به نحوی که درخواستشان به فراموشی سپرده شده است.

 

یکی از اعضای این خانواده در رابطه با مشکلی که بهزیستی دارد، می‌گوید: تا به حال سه بار به بهزیستی نامه زده‌ایم اما 8سال با وعده‌ی ماشین ما را دست به سر کردند حتی رئیس سابق بهزیستی نیز نامه‌ای با این مضمون که خانواده‌ی ما به ماشین نیاز دارند به مسئولان مربوط ارسال کردند اما توفیقی حاصل نشد.

 

* طراحی بر روی ماشین معلولان

 

عضو این خانواده‌ی پنج نفره در رابطه با ماشین اتوماتیک شده‌ی بهزیستی می‌گوید: بهزیستی پس از کش و قوس‌های بسیار از ما خواست تا ابتدا خودمان ماشین را تهیه کنیم و بعد با مراجعه به آژانسی که خود بهزیستی معرفی می‌کرد آن را به ماشین طراحی شده برای معلولان تبدیل کنیم.

 

* پذیرش یک اشتباه

 

با این که بهزیستی اشتباه معرفی آژانس مذکور را پذیرفت اما همچنان این خانواده که مدتی است در خانه‌های مسکن مهر سکونت دارند و شرایط سختی را چه از لحاظ جسمی و سلامت و چه از لحاظ مالی می‌گذرانند منتظر اختصاص ماشین معلولان هستند.ماشینی که برای معلولان تبدیل به یک رویا شده و مسئولان در این زمینه فقط وعده داده‌اند و کاری از پیش نبرده‌اند.

 

از مسئولان بهزیستی انتظار می‌رود در زمینه‌ی احیاء و کمک به معلولان بیشتر کوشا بوده و در جهت یاری رساندن به این افراد تلاش کنند.

 

اختصاص این ماشین‌ها جز همان بخش از تجهیزات کمک توان‌بخشی حساب می‌شود که قول آن مدت‌هاست از سوی رئیس سازمان بهزیستی و معاون توانبخشی سازمان داده شده است.ما نیز همانند معلولان منتظر پاسخی از سوی مسئولان بهزیستی خواهیم بود.

انتهای پیام/

 


 

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top