تاریخ انتشار: 28آبان1394|22:14

| کد خبر: 54016

لزوم توجه به قانون ایجاد مراکز نگهداری بیماران مجرم روانی

وکیل ملت: رئیس بخش معاینات روانپزشکی قانونی استان تهران با اشاره به ماده 150 قانون مجازات اسلامی که قوه قضائیه را مکلف به ایجاد مراکز اقدامات تامینی برای نگهداری بیماران روانی کرده است بر لزوم تکرار این موضوع و انجام رایزنی های لازم برای ایجاد این مراکز یا اختصاص بخش هایی از بیمارستان های روان پزشکی عمومی به بیماران مجرم روانی تاکید کرد.

مهدی صابری روز پنجشنبه در دومین و آخرین روز از همایش طب و قضا در مجتمع آموزشی فرهنگی قوه قضائیه، افزود: با وجود این قانون هیچ ضرب الاجلی برای آن در نظر گرفته نشده است.
وی اضافه کرد: در این نشست مقاله ای با موضوع نگهداری بیماران روانی خطرناک در بیمارستان حفاظت شده روان پزشکی یا مراکز اقدامات تأمینی ارائه کردم که در آن بر ضرورت ایجاد مراکزی برای نگهداری بیماران روانی با هدف توانبخشی و درمان و رساندن آنان به وضعیتی که بتوانند به زندگی عادی برگردند و برای جامعه خطری نداشته باشند، تأکید شده است.
صابری اظهار کرد: باید مرکزی وجود داشته باشد که بیماران روانی مجرم بعد از گذراندن مدت زمان لازم بتوانند به زندگی عادی برگردند؛ بدون آنکه برای جامعه خطری داشته باشند یا آنکه بتوان آنان را در مرکزی نگه داشت تا خطر آنها برای جامعه کم شود.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top