رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور:

۲۱۰۰ ردیف سازمانی پزشکی قانونی خالی است

وکیل ملت: ساری - رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور به کمبود پزشک در سازمان پزشکی قانونی در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: دو هزار و ۱۰۰ ردیف پست سازمانی خالی داریم.

تاریخ انتشار: 29آبان1394|21:10

۲۱۰۰ ردیف سازمانی پزشکی قانونی خالی است
| کد خبر: 54497

به گزارش وکیل ملت ، احمد شجاعی عصر پنج شنبه در مراسم اختتامیه پنجمین همایش طب و قضا اذعان داشت: از دوهزارو ۸۰۰ ردیف پست  سازمانی ۷۰۰جایگاه تکمیل شد که از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۰پزشک جذب شدند و تا پایان سال نیز ۱۱۰ پزشک و کارشناس جذب این سازمان می شوند.

وی با بیان اینکه موضوعات خاص توسط کارشناسان، پزشکان در همایش طب و قضا مورد بررسی قرار می گیرد، اظهارداشت: تاکنون این همایش در شهرهای  بزرگ تهران، اصفهان، مشهد، شیراز و در حال حاضر در مازندران برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه قانون مجازات اسلامی یک قانون جدید است، تصریح کرد: هدف از برگزاری این همایش نزدیک کردن برداشت های متفاوت و رفع ابهامات است که نتایج آن به مراجع قانونگذار برای اصلاح ارائه داده می شود.

شجاعی با اعلام اینکه از دو سال گذشته کارگروه های مختلفی در شهرهای بزرگ تشکیل شده است، تصریح کرد: موضوعات مقاله مورد بررسی و بحث قرار گرفته و مقالات برتر انتخاب می شوند و کلیه اقدامات علمی همایش بصورت مقاله و کتاب در اختیار علاقمندان قرار داده می شود.

شجاعی با اعلام اینکه کار در این سازمان کاری سخت و طاقت فرساست، افزود: برای رفاه کارکنان و نیروها تلاش می کنیم نیروهای قراردادی را طبق قوانین و ضوابط به  پیمانی تبدیل کنیم.

وی در خصوص میانگین آمار غرق شدگان در دریای مازندران، گفت: خوشبختانه با برنامه ریزی های مناسب آمار غرق شدگان در دریا از نصف کمتر شده است.

شجاعی همچنین در خصوص مصرف و خودکشی با قرص برنج، تصریح کرد: در استان های شمالی به دلیل دسترسی آسان به قرص برنج مصرف آن در استان های گیلان، مازندران و گلستان بیشتر از استان های دیگر است و در صورت درخواست خانواده های متوفی و دستور مراجع قضائی کالبد شکافی صورت می گیرد.

وی یکی از ماموریت های این سازمان را فعالیت های آموزشی و پژوهشی عنوان کرد و گفت: در بحث پژوهشی موضوعات مختلفی وجود دارد که یکی از این موضوعات برگزاری همایش علمی طب و قضاست که هر دو سال بر روی موضوع خاصی به بحث و بررسی پرداخته می شود.

این همایش از روز گذشته با حضور رئیس قوه قضاییه شروع شده است.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top