پیشگیری بهترین راه مقابله با فروش نوزادان

وکیل ملت: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت واحد شهری نقش موثری در کاهش معضل کارتن خوابی و فروش نوزادان دارد.

تاریخ انتشار: 30آبان1394|10:10

پیشگیری بهترین راه مقابله با فروش نوزادان
| کد خبر: 54699

محمد اسماعیل سعیدی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ؛ در خصوص ساماندهی زنان کارتن خواب و جلوگیری از فروش نوزادان اظهار کرد: پدیده کارتن خوابی به عنوان یک آسیب اجتماعی موضوعی است‌ که اخیرا دراکثر شهرهای بزرگ و کوچک دنیا مطرح می شود.

وی افزود: جامعه ما نیز این روزها با معضل کارتن خوابی مواجه است که تقریبا این آسیب اجتماعی رنگ و بوی زنانه شدن به خود گرفته است، تا حدی که در گوشه و کنار شهر به وضوح به چشم می‌خورد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اخیرا طرحی به عنوان تاسیس مرکز رصد آسیب‌های اجتماعی توسط رئیس سازمان بهزیستی کشور برای جلوگیری از گسترش پدیده کارتن خوابی زنان به مجلس ارائه شد.

سعیدی درادامه تصریح کرد: مجلس نیز از این طرح استقبال می‌کند و آماده ارائه حمایت‌های لازم برای راه‌اندازی و تصویب قوانین مورد نیاز آن است.

وی افزود: یکی از آسیب‌های اجتماعی که در این مرکز رصد و نیازمند بررسی خواهد بود معضل زنان کارتن خواب است.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: پدیده‌ی کارتن خوابی در اغلب کلان شهرها رو به گسترش است که باید تمامی دستگاه‌های حمایتی مثل شهرداری‌ها، نیروی انتظامی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و بهزیستی همراه با سایر نهادهای مردمی فعال برای ساماندهی کارتن خواب‌ها با برنامه ریزی ها و اقدامات جدی به وظیفه خود عمل کنند.

سعیدی درادامه تصریح کرد: اجرای این طرح تبعات و نتایج مثبتی را به همراه دارد که با تاسیس این قبیل مراکز می‌توان تا حدی کارتن خوابی را ساماندهی کرد.

وی افزود: از جمله راهکارهای دیگری که در کلان شهرها برای مقابله با این معضل اجتماعی کاربرد دارد مدیریت واحد شهری است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: عدم هماهنگی دستگاه‌ها، موازی کارها و عدم هم پوشانی کارهای انجام شده درزمینه حل معضل کارتن خوابی از جمله مشکلاتی است که شهرها با آن دست به گریبانند و نیازمند گام‌های موثرتری دراین باره است.

سعیدی با اشاره به غیر قانونی بودن فروش نوزادان تصریح کرد: از آنجایی که فروش نوزادان یک اقدام غیر قانونی به شمار می‌رود بنابراین مناسب ترین راهکار در این زمینه، پیشگیری وقوع این قبیل اتفاقات و مقابله با آن است.

 

 

انتهای پیام

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top