تاریخ انتشار: 30آبان1394|15:04

| کد خبر: 54993

مجری دلواپس نامزد انتخابات می شود؟

وکیل ملت: وحید یامین پور در سال های 87 و 88 یکی از سرشناس ترین مجری های سیاسی سیما بود؛ کسی که با برنامه «دیروز، امروز، فردا» نامش را سر زبان ها انداخت و حسابی مشهور شد. او که این روزها در پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی، وابسته به حوزه سازمان تبلیغات اسلامی ریاست می کند.

در روزهای پر التهاب سال 1388،^ خیلی ناگهانی از برنامه «دیروز، امروز، فردا» جدا شد و در حالی که گفته می شد قرار است ریاست صدا و سیمای اصفهان را بر عهده بگیرد، از تلویزیون رفت.

او بعدها و در شروع برنامه های شبکه تلویزیونی افق وابسته به موسسه فرهنگی اوج، با این شبکه ارتباط نزدیکی داشت و حتی شایعاتی درباره حضورش در هسته اصلی گروه موسس این تلویزیون دیجیتال بر سر زبان ها بود اما تنها نقشی که از او دیده شد، اجرای برنامه ای به نام «شاهد عینی» بود که پرونده های تاریخی انقلاب اسلامی را بر اساس روایات شاهدان عینی روی آنتن شبکه افق برد.

یامین پور کارش را در صدا و سیما از شبکه رادیویی جوان در دوره مدیریت شهرام گیل آبادی، آغاز کرد و تا مقام مدیر سرویس فرهنگ و اندیشه این رادیو پیش رفت. البته همکارانش می گویند او و گیل آبادی در آن روزها، رابطه خوبی با هم نداشته اند و البته تقریبا همزمان از آن شبکه جدا شدند.

پس از آن او مسیر سمت های دولتی را در دوران اول ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد در پیش گرفت. در سال 85 یامین پور نفر دوم کمیته رسانه ای مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری بود. علیرضا ذاکر اصفهانی رییس وقت مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری در دوره احمدی نژاد این مسئولیت را به اسماعیلی و یامین پور داد. آنها در دفتری در ساختمان پاستور در کنار گروهی از رسانه های تیم های احمدی نژاد قرار گرفت.
 

مجری دلواپس صدا و سیما نامزد انتخابات مجلس می شود؟


یامین پور همراه با افرادی چون احمدزاده که بعدها استاندارد فارس شد، عطا بیگدلی و علی جعفری که سایت رجا نیوز را راه اندازی کردند، عبدالرضا داوری که بعدها مدیر صندوق بازنشستگی صنایع مس کرمان شد و هنوز هم از نزدیکان به احمدی نژاد است و روزنامه نگاران اصول گرای تندرویی چون حامد طالبی، حسن روزی طلب و در کنار افراد معتدل تری چون احسان صالحی و محمد حسین رنجبران برای تیم دولت، محتوای رسانه ای و احتمالا استراتژی تعیین می کردند.

بعد از این بود که یامین پور مجری برنامه «دیروز، امروز، فردا» شد و همچنان با دوستان رسانه ای همفکرش این برنامه را پیش می برد. برنامه ای که تا مناظره جنجالی جوانفکر و رسایی بر سر مشایی ادامه داشت اما دفاع آن روز جوانفکر از مشایی در رسانه ملی و روی آنتن زنده، جنجال های بسیاری همراه داشت، به طوری که شایعه شد مقامات عالی رتبه از این اتفاق دلخور شده اند. پس از آن برنامه، محمد حسین رنجبران دوست سال های قبل یامین پور به جای او اجرای این برنامه را بر عهده گرفت.

یامین پور بعد از این اتفاق کمتر در رسانه ملی دیده شد اما همچنان مواضع تندش از سوءاخلاق داشتن یک روزنامه نگار آن ور آبی تا درگیری مجازی با نوه های امام خمینی (ره) ادامه داشت.

او مشی انتخاباتی اش، دفاع ازت سعید جلیلی و پیروی از گفته های آیت الله مصباح یزدی و نزدیک به مواضع جبهه پایداری است و حالا شایعه شده یکی از گزینه های این جبهه برای حضور در انتخابات اسفندماه مجلس است. یامین پور دکترای حقوق دارد و شاید با تجربه پیشینی که احزاب از اقبال عمومی مردم نسبت به رأی دادن به چهره های دیده شده در تلویزیون دارند، برای کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی روی او برنامه ریزی کرده اند.

حتی در سایت های مختلف نوشته شده که او از زادگاهش یعنی دزفول کاندیدای انتخابات مجلس می شود اما خودش در این باره به «تماشاگران امروز» می گوید: «راستش فعلا برنامه ای برای کاندیداتوری در مجلس ندارم ولی این را با اطمینان می گویم که از دزفول کاندیدای مجلس نمی شوم.»

او قرار مصاحبه از پیش تعیین شده با «تماشاگران امروز» را هم به دلیل مشغله های کاری اش رد کرد تا خیلی از سوال های نپرسیده مان از این مجری تلویزیونی که احتمالا می خواهد شانسش برای سیاستمدار شدن را آزمایش کند، همچنان بی پاسخ بماند.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top