به گزارش وکیل ملت علی‌اصغر جهانگیر پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به جایگاه زندان در جوامع امروزی اظهار داشت: هر چند زندان یک پدیده مذموم در جوامع است ولی به دلیل نقش انکار ناپذیر آن در  تامین امنیت و سلامت جوامع نباید نهادهای ذیربط از آن غفلت کنند.

رئیس سازمان زندان‌‎ها و اقدامات تامینی و تربیتی با بیان اینکه درصد بالایی از زندانیان از طبقات محروم جامعه و  افراد فاقد شغل مناسب هستند، افزود: ورود این افراد به زندان‌ها موجب آسیب‌های مضاعف به خانواده‌های آنان می شود و اگر توجه جدی به این موضوع نشود، شاهد رشد چرخه جرم در کشور خواهیم بود.

این مسئول با بیان اینکه 75 درصد از زندانیان کشور محکومان مرتبط با مواد مخدر هستند، اضافه کرد: از این تعداد 45 درصد به طور مستقیم محکومان مواد مخدر هستند.

جهانگیر با اشاره به وضعیت زندانیان کشور گفت: اگر از آسیب‌های زندان غفلت شود این آسیب‌ها جامعه را با مشکلات متعدد مواجه خواهد ساخت.

* نقش ائمه جمعه در آگاه‌سازی جامعه تعیین کننده است

وی در ادامه با بیان اینکه امروز نقش ائمه جمعه، علما و مساجد در آگاه‌سازی جامعه با هدف پیشگیری از وقوع جرم تعیین کننده است، اضافه کرد: ائمه جمعه و علما در حقیقت متولیان اصلی شهرها هستند چرا که به دلیل ارتباط دائمی با مردم از مسائل و مشکلات آنان اطلاع کافی دارند از همین رو استفاده از نقطه نظرات آنان کارگشا خواهد بود.

رئیس سازمان زندان‌‎ها و اقدامات تامینی و تربیتی با تاکید به نقش خانواده‌ها در سلامت جامعه گفت: در سال‌های اخیر پدیده شوم مواد مخدر و به تبع آن زندانی شدن افراد موجب گسست‌های جدی در کانون خانواده‌ها شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه موضوع مذکور جامعه را با بحران‌های جدی مواجه کرده است، بیان کرد: ضروری است نهادهای مسئول نقش خود را برای پیشگیری از این بحران‌ها به طور کامل ایفا کنند.

جهانگیر با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری برای کاهش تعداد زندانیان گفت: بعد از دیدار با ایشان با تشکیل کارگروهی و با استفاده از ظرفیت‌های قانونی، فقهی و مدیریتی طرحی آماده شده است که امیدواریم با اجرای آن و رویکرد مناسب دستگاه قضا شاهد کاهش تعداد زندانیان باشیم.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top