مشکل قانونی مجازات های جایگزین حل می شود

وکیل ملت: رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: درصددیم با برنامه ریزی مشکل قانونی مجازات های جایگزین را حل و دستورالعمل ها را برای اجرا در سطح کشور آماده کنیم.

تاریخ انتشار: 30آبان1394|20:11

مشکل قانونی مجازات های جایگزین حل می شود
| کد خبر: 55209

اصغر جهانگیر روز شنبه در حاشیه بازدید از زندان مرکزی زنجان در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا و فارس تاکید کرد قانون مجازات جدید ظرفیت های تازه قانونی را پیش بینی کرده است.
جهانگیر گفت: استفاده از مجازات های جایگزین به عنوان یکی از روش ها برای جلوگیری از ازدحام در زندان مطرح است.
وی یادآوری کرد بر پایه سخنان رهبری معظم و رئیس قوه قضائیه تلاش بر این است که از زندانی کردن مجرمان به عنوان آخرین راه حل استفاده شود.
رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور اضافه کرد: به همکاران خود توصیه کردیم از مجازات های جایگزین استفاده کنند و در این زمینه حبس در خانه یا مجازات های الکتریکی در دستور کار قرار گرفته و به صورت آزمایشی (پایلوت) در شماری از استان ها انجام شده است.
وی گفت: برابر قانون موظفیم متهمان را از محکومان جدا و بر اساس نوع جرم دسته بندی کنیم که این امر با توجه به فضایی که در اختیار داریم در زمینه زندانیان مواد مخدر آغاز شده است.
رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور تامین اعتبار کافی برای تکمیل اردوگاه ها، زندان های در دسترس و بازداشتگاه ها را خواستار شد و اعلام کرد شمار اردوگاه های در دست ساخت هفت مورد و شمار اردوگاه های فعال 26 مورد است.
جهانگیر شمار زندانیان کشور را 230 هزار نفر عنوان و اضافه کرد: از این شمار 97 درصد آقا و سه درصد خانمند. البته میانگین ورودی زنان به زندان ها در مورد جرم های مربوط به مواد مخدر بیشتر شده و این نگران کننده است.
رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: 50 درصد کسانی که در حوزه مواد مخدر به زندان وارد می شوند، معتادند.
وی درباره مراحل مختلف ترک اعتیاد افرادی که به زندان وارد می شوند، ادامه داد: این فرایند شامل مرحله قرنطینه و متادون درمانی است و پس از آن در بند پاک و سلامت قرار می گیرند.
به گفته او، 130 حرفه برای اشتغال پس از آزادی از زندان به زندانیان آموزش داده می شود و افراد می توانند متناسب با علاقه خود این حرفه ها را بیاموزند.

دسته بندی حقوقی , حقوق جزا ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top