به گزارش ایرنا از سازمان قضایی نیروهای مسلح، حجت الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی در همایش مدیران اداری و پشتیبانی سازمان قضایی نیروهای مسلح سراسر کشور افزود: احترام مجرم حتی اگر به اعدام یا حبس هم محکوم شود، سرجایش محفوظ است و خانواده این افراد را نیز باید تحقیر نکنیم.
وی تاکید کرد: البته این امر منافاتی با اتخاذ تصمیم و برخورد قانونی با مجرم ندارد و قاطعیت دستگاه قضایی در تصمیم و رأی قاضی متجلی می شود.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح اضافه کرد: تمامی کارکنان از نگهبان جلوی در گرفته تا مدیران شعب و قاضی باید به مراجعان سازمان احترام بگذارند.
بهرامی ادامه داد: باید کارکنان دائماً توجیه شوند که به همه مراجعان احترام بگذارند.
وی به اهمیت نظم و انضباط اداری و توصیه حضرت امام(ره) در این زمینه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه سازمان جزء منظم ترین ادارات است؛ امام(ره) در اوایل انقلاب که عده ای به کار قضاوت مشغول شدند و بعضی از آنان حقوق هم نمی گرفتند، در دیدار با قضات فرمودند، «حفظ نظم از واجبات الهی است باید در قوه قضائیه هم این نظم محفوظ باشد؛ یعنی، اینطور نباشد که قاضی یک روز بخواهد بیاید، یک روز هم دلش بخواهد نیاید.»
بهرامی با اشاره به نامگذاری این دهه به نام دهه پیشرفت و عدالت از جانب مقام معظم رهبری گفت: باید دائماً به فکر تعالی خود هم در زندگی شخصی و از ابعاد روحی و معنوی و هم در اجتماع و محیط اداری باشیم.
وی دانش و مهارت را تضمین کننده این تعالی دانست و افزود: پیامبر اکرم(ص) می فرمایند که حکمت و دانش، گمشده مؤمن است و در جای دیگر به ابن مسعود فرمودند که هر کاری می خواهی انجام دهی با دانش و خرد پیش برو، و براساس فرمایش امیرمؤمنان علی(ع) هیچ فقری شدیدتر از جهل و نادانی نیست.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، نقش آفرینی مدیران بویژه مدیران اداری و پشتیبانی در کشف استعدادهای کارکنان را مهم دانست و گفت: در بین کارکنان استعدادهای نهفته ای وجود دارد که باید کشف و در مناصب مناسب گمارده شوند تا از ظرفیت های آنان استفاده کنیم.
بهرامی، رسیدگی به امور رفاهی و فرهنگی سربازان را یکی از کارهای ضروری در مجموعه هایی که از خدمت آنان بهره می برند، برشمرد و افزود: هر ساله تعداد زیادی جوانان پاک و با استعداد به خدمت مقدس سربازی می آیند که طی مدت نزدیک به دو سال باید با مدارا و تشویق و ترغیب و اخلاق حسنه، سربازانی معتقد به نظام، انقلاب و ولایت تربیت و تحویل جامعه بدهیم.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top