مجادله لفظی لاریجانی و کوچک زاده در مجلس بر سر سیب زمینی

وکیل ملت: با آغاز جلسه علنی مجلس و ادامه رسیدگی نمایندگان به لایحه بیمه اجباری مسئولیت مدنی رانندگان وسایل نقلیه موتوری، مهدی کوچک‌زاده به بهانه اخطار به رئیس مجلس، مجلس را با فریادهای خود به تشنج کشاند.

تاریخ انتشار: 2آذر1394|10:19

مجادله لفظی لاریجانی و کوچک زاده در مجلس بر سر سیب زمینی
| کد خبر: 56310

مهدی کوچک‌زاده با استناد به اصل 67 قانون اساسی خواستار اظهارنظر لاریجانی نسبت به مسائل مهم کشور شد و افزود: از چند منبع معتبر مطلع شدم رئیس تعاونی استان فارس اعلام کرده برای تنظیم بازار سیب‌زمینی 1700 تن سیب‌زمینی را امحاء یا دفن می‌کند.

نماینده مردم تهران با بیان این‌که «این عمل خلاف شرف و وجدان انسانی است» گفت: به مسئولان اجرایی تذکر می‌دهم در کشوری که مردم آن از گرسنگی به فحشاء کشیده می‌شوند کدام بی‌شرفی به خودش اجازه دفن 1700 تن سیب‌زمینی را می‌دهد.

لاریجانی در واکنش به این اخطار با وارد ندانستن آن، گفت: اگر در این کشور کسی مرتکب خلافی می‌شود شما هم که نباید مرتکب خلاف شوید.

وی ادامه داد: شما بدموقعی اخطار دادید.

کوچک‌زاده پس از وارد ندانستن اخطارش توسط رئیس مجلس شروع به فریاد زدن در صحن علنی مجلس کرد و در لابه‌لای فریاد‌هایش گفت: بنده استعفا می‌دهم و باید به استعفایم رسیدگی کنید.

لاریجانی در واکنش به این رفتار کوچک‌زاده گفت: شما که نمی‌توانید در وسط جلسه علنی و پس از ورود به دستورکار اخطار بی‌ربط بدهید. شما نمی‌توانید بنده را تهدید کنید، نباید نظم جلسه را بهم بزنید. همین بی‌نظمی‌های شما باعث به وجود آمدن مسائلی برایتان شده است.

در فاصله صحبت‌های لاریجانی مهدی کوچک‌زاده در جایگاه هیأت رئیسه حضور یافت و چند بار روی میز لاریجانی کوبید و گفت: آقای لاریجانی، این اسلام نیست.

لاریجانی نیز در واکنش به این رفتار نماینده مردم تهران گفت: شما باید سر موقع اخطار دهید و این رفتار شما موجب برهم زدن نظم جلسه شده است.

در همین حال غلامرضا نوری‌قزلجه نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی پارلمان در تذکری آیین‌نامه‌ای اظهار داشت: بر اساس ماده 13 آیین نامه داخلی مجلس در صورتی که اخطاری خارج از دستور و موضوع در مجلس بیان شود، باید میکروفن اخطاردهنده قطع شود.

وی افزود: در جلسه علنی امروز یکی از همکاران اخطار خود را بیان کردند اما بعد از بیان مطلب این نماینده به صورت کامل که خارج از دستور بود، میکروفن وی قطع شد.

نوری‌قزلجه تصریح کرد: طرف صحبت آقای کوچک‌زاده در اخطارشان به ظاهر دولت بود، اما مدنظر وی کشاورزان بودند این در حالی است که باید سؤال کرد آیا مردمی که آقای کوچک‌زاده از آنان صحبت می‌کند کشاورزان و سیب‌زمینی‌کاران را نیز شامل می‌شود؟ آیا از حال و روز کشاورزان و وضعیت فروش محصولاتشان خبر دارند؟

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس خطاب به لاریجانی گفت: زمانی میکروفن آقای کوچک‌زاده قطع شد که وی توانست صحبت خود را به صورت کامل بیان کند و نباید فراموش کرد هزاران تن سیب‌زمینی بین نهادهای حمایتی توزیع شده است و تنها مقدار اندکی از سیب‌زمینی‌ها که کیفیت پایینی هم داشته معدوم شده است و این اتفاق در سال‌های گذشته نیز رخ داده بود و می‌تواند بازار را تحریک کند، آیا اینگونه باید این اقدام تخطئه شود.

سپس علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر آیین‌نامه‌ای نوری‌قزلجه گفت: باید ابتدا بحث یک نماینده در اخطار را متوجه شویم و در صورتی که درک کنیم که اخطار در موضوع مطرح نشده است، می‌توانیم میکروفن وی را قطع کنیم.

کلید واژه ها کوچک زاده /لاریجانی
دسته بندی حقوق سیاسی , خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 2

پیراسته فر
|
2آذر ماه 1394
0
1
این"سیب زمینی"هم عجب ماجرایی دارد!
یک خاطره ازقدرت سیب زمینی:
بهارسال84بود "درآستانه انتخابات" درنزدیکی ها ساختمانهای کمیته امداد سیب زمینی های زیادی دپوشده بود،پرسیدم اینهاچیستند،پاسخ شنیدم اینها برای کمک به نیازمندان است ولی من می دیدم هرکس آزاداست بیایدبردارد
واین سیب زمینی ها یک نفررا بقدت رساند ویکی راهم ازقدرت ساقط می کند!
علی رضا
|
12آذر ماه 1394
0
0
سایت بی طرفی نیستید به نفع دولت کار میکنید

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top