برخورد قاطع با مجرمین جرایم خشن و سرقت‌های مسلحانه

وکیل ملت: حجت الاسلام و المسلمین فروتنی بر برخورد قاطع با مجرمان جرایم خشن و سرقت های مسلحانه تأکید کرد.

تاریخ انتشار: 2آذر1394|12:51

برخورد قاطع با مجرمین جرایم خشن و سرقت‌های مسلحانه
| کد خبر: 56470

به گزارش وکیل ملت به نقل از روابط عمومی دادگستری استان خراسان رضوی، معاون قضایی دادگستری خراسان رضوی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم خراسان رضوی بر برخورد قاطع با مجرمین جرایم خشن و سرقت های مسلحانه تاکید کرد.

وی با اشاره به سیاست دستگاه قضایی در زمینه پیشگیری از وقوع جرم افزود: یکی از مهمترین راه های پیشگیری از وقوع جرایم برخورد قاطع و بهنگام با جرایم و مجرمین است که در این زمینه بویژه در مدت اخیر اقدامات مؤثری صورت گرفته که نمونه های آن را می توان در اجرای احکام مختلف در ملأ عام مشاهده نمود.

وی با اشاره به رسیدگی ویژه به پرونده‌های جرایم خاص و خشن از جمله سرقت های مسلحانه گفت: پس از تشکیل معاونت جرایم خاص به دستور رئیس دادگستری شاهد تسریع در رسیدگی به اینگونه پرونده ها هستیم به نحویکه براساس تعامل مثبت با دستگاه‌های مختلف از جمله نیروهای انتظامی ، امنیتی شاهد برخورد قاطع با مجرمین این گونه جرایم هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین فروتنی ضمن تقدیر از عوامل انتظامی و امنیتی بیان کرد: در خصوص سرقت های مسلحانه از طلا فروشی ها از جمله سرقت اخیر از یکی از طلافروشی های سطح مشهد اقدامات خوبی در حوزه صف و ستاد به انجام رسید که نتیجه آن دستگیری و محاکمه عاملان این جنایت بود.


 وی با اشاره به وضعیت رسیدگی به پرونده اخیر سرقت از طلا فروشی خاطر نشان کرد: این پرونده بصورت ویژه در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد مورد رسیدگی قرار گرفت و پس از صدور کیفرخواست و طی مراحل قانونی در کمترین زمان ممکن برای صدور رأی به دادگاه صالح ارسال شد و هم اکنون مراحل رسیدگی قانونی را طی می کند.

وی افزود: بدیهی است پس از طی مراحل قانونی احکام صادره با سرعت و قاطعیت به مرحله اجرا درخواهد آمد.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی ضمن هشدار به مجرمین افزود: در کنار هشدار به مجرمین از شهروندان محترم و اصناف و صاحبان مشاغل خاص مانند طلافروشی ها می خواهیم که تمامی جوانب حفاظتی لازم را رعایت کرده و خود در پیشگیری از وقوع جرایم پیشقدم باشند. 


وی با اشاره به مصوبات شورای پیشگیری از وقوع جرم استان افزود: براساس بررسی های انجام شده و نظرات کارشناسی مقرر شد تا پایان سال توسط یک هیئت کارشناسی برای استقرار طلافروشی ها در نقاط مختلف شهر جانمایی انجام شود و پلیس نیز براساس اقدامات پیشگیرانه اقدامات غیرمحسوس با رویکرد پیشگیری از وقوع جرایم به انجام برساند.

 

 

میزان

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top