صلح و سازش در 31 درصد پرونده‌های قضایی

وکیل ملت: کیاپاشا گفت: 31 درصد پرونده‌های قضایی در شوراهای حل اختلاف با صلح و سازش مختومه می‌شود.

تاریخ انتشار: 2آذر1394|13:00

صلح و سازش در 31 درصد پرونده‌های قضایی
| کد خبر: 56474

به گزارش وکیل ملت رئیس شورای حل اختلاف استان البرز با اشاره به آمار 31 درصدی پرونده‌های قضایی در شوراهای حل اختلاف استان افزود: پرونده‌ اختلاف ملکی  پس از 15 ساله در شعبه ویژه صلح و سازش مختومه شد.

وی گفت: از سال 79 پرونده‌های متعددی در محاکم کیفری و حقوقی در خصوص اختلافات فی مابین در این موضوع تشکیل و منتهی به آرای متعدد در مراحل مختلف اعم از دادگاهای بدوی و تجدیدنظر و شورای حل اختلاف شده بود.

وی افزود: پرونده‌های متعددی همچنان در دادگاه در خصوص این پرونده مطرح بود اما در مرحله اعمال ماده 477 قانون آئین دادرسی کیفری (ماده 18سابق) و اعاده دادرسی در شعبه ویژه صلح و سازش شورای حل اختلاف استان البرز منجر به سازش شد.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان البرز در ادامه از راه اندازی شعبه ویژه صلح و سازش در استان خبرداد و گفت : اگرچه فلسفه ایجاد شورای حل اختلاف مبنی بر صلح و سازش طرفین دعاوی است ولی طبق ماده 8 قانون شورای حل اختلاف در صورتی که طرفین تمایل داشته باشند دعاوی آن‌ها در شعب ویژه صلح و سازش بررسی می شود.

وی افزود: 70 درصد پرونده‌ها در شعبه ویژه صلح و سازش با مصالحه مختومه می‌شود.
کیاپاشا با اشاره به اینکه پرونده‌ها زمانی به این شعبه ویژه ارجاع می شوند که دو طرف دعوا رضایت داشته باشند گفت: درخواست برای ارجاع می‌تواند از طرف یکی از طرفین دعوا نیز باشد که منوط به موافقت طرف دیگر دعواست و در با موافقت وی پرونده در این شعبه برای صلح و سازش بررسی می‌شود.

وی اضافه کرد: در هفت ماهه گذشته 53 هزار پرونده وارد شوراهای حل اختلاف استان شده است که به همین میزان پرونده مختومه شده است.
رئیس شورای حل اختلاف استان البرز ادامه داد: 30 درصد پرونده های وارده با صلح و سازش مختومه شده است. 

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان البرز همچنین از افتتاح ساختمان جدید مرکزی شورای حل اختلاف استان البرز خبرداد و گفت:  این ساختمان تا پایان آذرماه امسال به بهره برداری می‌رسد.

 

 

میزان

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top