کاهش 16درصدی بازگشت دوباره زندانیان به زندان با «آموزش مهارت»

وکیل ملت: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تحقیقات انجام شده توسط سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور درخصوص میزان بازگشت زندانیان به زندانها اشاره کرد و گفت: نرخ بازگشت زندانیان به زندان با کسب آموزش های فنی و حرفه ای از 19 به سه درصد کاهش یافت.

تاریخ انتشار: 2آذر1394|16:04

کاهش 16درصدی بازگشت دوباره زندانیان به زندان با «آموزش مهارت»
| کد خبر: 56655

کورش پرند بر نقش کلیدی آموزش های فنی وحرفه ای در کاهش بازگشت مجدد زندانیان به جرم تاکید کرد.
وی افزود: با اجرای تمهیداتی همچون «روان درمانی٬ آموزش های فنی و حرفه ای در زمان گذراندن دوران محکومیت٬ اعطای وام برای اشتغال و سایر حمایت های پس از آزادی» کاهش ارتکاب مجدد جرم در زندانیان پدید آمده که آموزش های فنی و حرفه ای در دستیابی به این موفقیت نقش کلیدی داشته است.
رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای ادامه داد: تحقیقات دیگر در این زمینه نشانگر کاهش آسیب زدن زندانیان به خود(خودزنی) و کاهش درگیری بین زندانیان بین افرادی است که از آموزش های فنی و حرفه ای در محل ندامتگاه ها بهره مند بوده اند.
پرند، با اشاره به امضای تفاهمنامه همکاری بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور افزود: آموزش مددجویان برای توانمندسازی آنها برای اشتغال مفید و مولد پس از آزادی برای تأمین معاش و بازدارندگی از ارتکاب مجدد جرم و بازگشت به محیط زندان و همچنین تأثیر مثبت روحی، روانی و تربیتی در زندانیان در دوران محکومیت به حبس، دو سازمان را بر آن داشت تا اقدام به امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی کنند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: براساس این تفاهمنامه، میزان تعهدات آموزشی به شکل سالانه براساس توافق و نیازسنجی ادارات کل استانی دو طرف در سه ماهه چهارم هر سال برای سال آتی تعیین و بر اساس آن برنامه ریزی می شود.
وی افزود: تأمین فضا و تجهیزات آموزشی با ارائه دیدگاه های کارشناسی ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای برعهده ادارات کل زندان ها و تأمین مربی و مواد مصرفی آموزشی بر عهده ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای استان ها خواهد بود.
وی افزود: همچنین در پایان دوره آموزشی، از شرکت کنندگان آزمون تئوری و عملی به عمل آمده و برای قبول شدگان گواهینامه مهارت صادر خواهد شد.
رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با اشاره به پیشینه فعالیت های این سازمان در آموزش به زندانیان در محل ندامتگاه ها بیان داشت: ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به زندانیان کشور از سال 1371 آغاز و تاکنون این آموزش ها با همکاری متقابل سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور ادامه داشته و با رشد سالانه تعهدات و عملکرد آموزشی در این بخش همراه بوده است .
وی افزود: آموزش در زندان ها با توجه به نقش سازنده ای که در روحیه و خودباوری و تأمین معاش آینده مددجویان ایفا خواهد کرد، مورد توجه هر دو سازمان است.
پرند با اشاره به اینکه سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور 47 هزار و 685 نفر – دوره، آموزش را در سال 1393 در زندان ها آموزش داده است، گفت: این سازمان در 6 ماهه اول امسال، 32 هزار و 705 نفر – دوره، آموزش را ارائه کرده که از این تعداد 29 هزار و 415 نفر مرد و سه هزار و 290 نفر زن بوده اند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: آموزش های فنی و حرفه ای در سال های اخیر در بیش از 200 زندان سطح کشور ارائه شده است که در زندان های یاشده بیش از 300 حرفه آموزشی آموزش داده شده اند.
وی افزود: بیشترین فراوانی آموزش های فنی و حرفه ای ارائه شده در زندان ها در پنج حرفه آموزشی «برق کار ساختمان درجه2، جوشکاری با فرآیند قوس الکتریکی درجه 2، تعمیرکار اتومبیل های سواری بنزینی درجه 2 ٬ معرق کار درجه 2 و لوله کش و نصاب وسایل بهداشتی درجه 2» است.

دسته بندی حقوق اجتماعی , حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top