تاریخ انتشار: 2آذر1394|22:41

| کد خبر: 56831

پرونده‌ای که از آدم ربایی به معامله هروئین رسید

وکیل ملت: پرونده‌ای که در ابتدا با شکایت شاکی به عنوان آدم ربایی در شعبه ششم دادسرای جنایی گشوده شد، در ادامه بررسی‌ها به معامله مواد مخدر تغییر ماهیت داد.

نزدیک به 8 ماه پیش فردی در مقابل مدیرروستا، بازپرس شعبه ششم دادسرای جنایی قرار گرفت و گفت: 2 نفر در یک خودرو مرا ربوده، در بیابان‌های اطراف شهر مرا به زور از خودرو پیاده کردند و بیش از 3 میلیون تومان از سرقت کردند.

پانزدهم اسفندماه سال گذشته، مردی چهل ساله از راننده یک خودرو به همراه دوستش که از او مبلغ 3میلیون و 300هزار تومان دزدیده بودند به جرم سرقت و آدم ربایی شکایت کرد.

وی در اظهاراتش گفت: در یافت آباد تهران سوار یک پراید سفید رنگ شدم تا به میدان آزادی بروم و از آنجا به شهرستان خود بازگردم، اما در میانه راه آنها به وسیله قمه مرا تهدید کردند و تمام وسایل و پول هایم به مبلغ 3 میلیون و 300 هزار تومان را از من ربودند و در بیابان‌های اطراف شهر رهایم کردند.

وی افزود: هنگامی‌که مرا از ماشین پیاده کردند توانستم شماره پلاک خودرو رو به خاطر بسپارم.

با طرح شکایت این مرد، ‌پرونده به دستور بازپرس پرونده، به اداره دهم آگاهی ارائه شد منتقل شد، این مرد در اظهاراتش همچنین بیان کرد که از آن ماشین یک شماره پلاک یادداشت کرده ام و یادم است نام یکی از آنها نیز محسن بود چرا که راننده دوستش را با این نام خطاب می کرد.

پلیس بر اساس شماره پلاک خودرو اعلام شده ماشین مذکور را توقیف کرد و از این خودرو یک شوکر به همراه گاز اشک آور کشف و ضبط  شد و از طریق وی فرد دیگر نیز بازداشت شد.

دو متهم دستگیر شده در جریان بازپرسی اظهارات شاکی را به طور کل رد کردند و موضوع را به شکل دیگری مطرح کردند.

دو متهم اظهار کردند: ما آدم ربا و سارق نیستیم،‌ بلکه با شاکی از قبل ارتباط داشتیم و در آن روز با او در تهران برای معامله مواد مخدر، قرار ملاقات داشتیم.

این دو متهم افزودند: به شاکی قول فروش 380 گرم هرویین را داده بودیم ولی 180 گرم هروئین تحویل دادیم و در عوض 3 میلیون و 300 هزار تومان پول نقد تحویل گرفتیم و باقی پول را به وی بازنگرداندیم اما اکنون با تغییر ماجرا به جرم آدم ربایی از ما شکایت کرده است در صورتیکه ما فقط در معامله کم‌فروشی کردیم.

بعد از تکمیل پرونده در اداره دهم آگاهی از آنجا که پرونده در ارتباط با مواد مخدر بود به دادگاه انقلاب منتقل شد و در آنجا پس از بررسی مواد فروشی و تبرئه یکی از آن‌ها در خصوص موضوع مواد مخدر مجددا پرونده را به دادسرای امور جنایی برای رسیدگی به موضوع آدم ربایی ارائه کرد، و بازپرس یکی از متهمان را که در خودرو رانندگی می‌کرده است تبرئه کرد.

بررسی پرونده توسط بازپرس برای صدور حکم فرد دوم که یکی از اشرار محله یافت آباد بود و پرونده سنگینی نیز در زمینه مواد مخدر دارد ادامه دارد.

فارس

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top