اتمام حجت صریح دولت با تندروها

وکیل ملت: نوبخت در پاسخ به سوالي درباره هیات نظارت بر برجام، گفت: اگر از فردا هر کس به خودش اجازه دهد بگوید این نحوه اجرای برجام طبق چهارچوب نیست، سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. بعضی ها اتش به اختیار هستند! هم خودشان تشخیص می دهند و هم فتوا می دهند و هم وارد عمل می شوند! موضع صریح و قطعی دولت این است که اگر کسی با آزادی بیان مخالفت کند جلوی او را خواهیم گرفت.

تاریخ انتشار: 3آذر1394|14:01

اتمام حجت صریح دولت با تندروها
| کد خبر: 57300

سخنگوی دولت گفت: اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به 18 هزار و 527 میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش وکیل ملت محمدباقر نوبخت در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اعلام آماری درباره رقم پرداخت‌های دولت برای طرح‌های عمرانی در راستای تحرک‌بخشی به اقتصاد کشور و مشارکت در اقدام رشد سرمایه گذاری، اظهار کرد: طبق آخرین گزارش خزانه که برای 28 آبان است، اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به 18 هزارو 527 میلیارد تومان رسیده است. این رقم نسبت به هفته قبل از آن که 14 هزارو 505 میلیارد تومان بود 4 هزارو 21 میلیارد تومان رشد داشته است.

وی افزود: به این رقم باید عدد 1500 میلیارد تومان بابت طرح تملک دارایی‌هایی که برای پرداخت از محل ماده 10 قانون تنظیم بودجه و ماده 12 قانون مدیریت بحران است، اضافه کنیم.

نوبخت در پاسخ به سوالي درباره هیات نظارت بر برجام، گفت: در شورای عالی امنیت ملی این اقدام صورت گرفت و ترکیب و چگونگی عملکرد آن اطلاع رسانی خواهد شد. این هیات در همان چهارچوبي که مقام معظم رهبری تصریح کردند و مصوبات شورای عالی امنیت ملی تشکیل خواهد شد. باید موضوع را به هیات نظارت واسپاری کنید.

سخنگوي دولت با تاکيد بر اينکه این هیات رسمی است و گزارش های خود را به رهبری ارائه خواهد داد، افزود: اگر از فردا هر کس به خودش اجازه دهد بگوید این نحوه اجرای برجام طبق چهارچوب نیست، سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.

ممکن است از فردا هر کسی که وارد کشور شود بگویند این نفوذی است! بگذریم که چه جانی از ما گرفته خواهد شد، اما مهمتر از آن سرمایه ها و سرمایه گذاری از کشور متواری خواهند شد. بعضی ها اتش به اختیار هستند! هم خودشان تشخیص می دهند و هم فتوا می دهند و هم وارد عمل می شوند! اگر هر مقامی مثل وزارت کشور اظهار نظر کند، برخي بگویند «او غلط کرده» ديگر سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. همه این ها را رهبری نظارت می کنند.

سخنگوي دولت در پاسخ به سوال دیگری که به جديت دولت براي حمايت از برگزاري مراسم هاي مجوز دار در ورامين از يکسو و لغو مراسم ديگري در انديمشک اشاره داشت و جوياي برنامه دولت برای حمایت از میتینگگ های انتخاباتی داراي مجوز بود، گفت: حادثه ورامین همانطور که اولین مورد نبود، اخرین هم نخواهد بود. تقابل دو سلیقه است.

 یک سلیقه اجازه می دهد همه افراد در چهار چوب قانون اساسی بتوانند نظر بدهند، ولي سليقه ديگر نه. کما اينکه مخالفان دولت تا جایی که می توانند برنامه های خودشان را برگزار می کنند و هیچ مزاحمتی برایشان نیست. اما باید از این سو هم تحمل کنند تا نظرات مقابل آنها هم مطرح شود. وقتی برنامه ای قانونا مجوز دارد، مخالفت با آن مخالفت با شرع است. نباید اجازه دهیم جلوی ازادی بیان و ازادی نظر را بگیرند. موضع صریح و قطعی دولت این است که اگر کسی با آزادی بیان مخالفت کند جلوی او را خواهیم گرفت.

 

 

انتخاب

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top