تاریخ انتشار: 4آذر1394|11:41

| کد خبر: 57902

علت عجیب نرفتن روحانی به جلسات مجمع

وکیل ملت: «روزنامه آرمان» در گزارشی با عنوان «روحانی همان هاشمی است» به علت غیبت روحانی در جلسات مجمع می پردازد و می نویسد: « حسن روحاني در جلسات مجمع حضور پيدا نمي‌كند. دليل اين غيبت چيست؟

برخي پس از شنيدن اين خبر شادمان مي‌شوند و به ياد دوره‌اي مي‌افتند كه رئيس‌جمهور دولت قبل هم در جلسات اين نهاد حضور پيدا نمي‌كرد به عنوان نمونه، سايت مشرق نوشته است: «رئيس‌جمهور يكي از اعضاي حقوقي اين مجمع است كه بايد در جلسات حضور داشته باشد، اما هم احمدي‌نژاد و هم روحاني غيبت‌هاي زيادي در اين زمينه دارند و به بهانه‌هاي مختلف در جلسات اين مجمع مهم شركت نمي‌كنند.

شنيده‌ها حاكي از آن است كه آقاي روحاني به دليل مخالفت‌هايي كه با برنامه ششم توسعه دارند و معتقدند چون دولت مجري اين برنامه بوده طبعا بايد با نظر وي اين برنامه تدوين شود، به نشانه اعتراض در جلسات اخير شركت نكرده است.» اين سايت كه ابتدا از حاميان دولت قبل بود در زمان غيبت‌هاي احمدي‌نژاد سكوت اختيار كرده بود و شكايتي نداشت اما اكنون غيبت روحاني كه دليلش از سوي سخنگوي دولت مشغله كاري بيان شده را به غيبت اعتراضي و انتقادي تفسير کرده است.

اصولگراياني كه درصدد همسان‌سازي عملكرد روحاني با احمدي‌نژاد هستند از غيبت‌هاي رئيس‌جمهور در راستاي منافع و البته توجيه اشتباهات احمدي‌نژاد استفاده مي‌كنند كه البته در اين همسان‌سازي‌ها ناموفق بوده‌اند. روحاني از زمان آغاز فعاليتش در قامت رئيس‌جمهور برنامه خود را اينگونه تنظيم كرد كه ثبات نسبي در داخل كشور فراهم كند و همزمان با آن پرونده هسته‌اي را حل و روابط بين‌المللي را تقويت كند. وی تمام اين برنامه‌ها را طي مشورت با آيت‌ا... هاشمي كه رئيس مجمع تشخيص مصلحت است در دستور كار قرار داده و مي‌دهد.

روحاني همان هاشمي است و تحولات رخ داده در كشور به ويژه در عرصه بين‌المللي راهكارهايي است كه دولت روحاني از تجربه هاشمي آموخته و اجرا كرده است. هاشمي و روحاني با هم عهدي نانوشته دارند كه ايران را در تمام عرصه‌ها سربلند كنند و همگان شاهد هستند در اين مسير گام بر مي‌دارند.»

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top