این روزنامه نوشت: یک دیدار محرمانه در قم! دوشنبه‌شب بود که آیت‌الله سیدحسن خمینی به دیدار آیت‌الله جوادی آملی رفت. خبری از این دیدار به بیرون درز نکرد بنابراین در وهله نخست آنچه به ذهن می‌رسد اینکه حتما موضوع مهمی عنوان شده که اکنون زمان مناسبی برای رسانه‌ای‌شدن آن نیست، اما چند نکته را در این خصوص می‌توان مطرح کرد.

نخست اینکه سیدحسن خمینی برای مشورت درباره کاندیداتوری‌اش در انتخابات مجلس خبرگان به دیدار آیت‌الله جوادی آملی رفته است. یادگار امام در آخرین اظهاراتش درباره حضور در این انتخابات که به 28 آبان باز می‌گردد، گفته بود: قطعا آنچه مسئولیت ما باشد، در صورتی که موضوع آن را بشناسیم، به آن عمل می‌کنیم.

اما بر همگان واضح است که تاکید بر خرد جمعی از ویژگی‌های بارز یادگار امام است؛ بنابراین این دیدار می‌تواند در همین راستا ارزیابی شود. ضمن اینکه آیت‌الله جوادی‌آملی هم بر حضور او در این انتخابات تاکید دارد. حجت‌الاسلام محسن غرویان چندی پیش گفته بود: در جلسه‌ای که با آیت‌الله جوادی آملی داشتم درباره مرتبه علمی حاج حسن آقای خمینی پرسیدم، آیت‌الله جوادی آملی در پاسخ ضمن تمجید از فضائل علمی ایشان گفتند که سیدحسن آقا از نظر فقهی در زمره علمای بزرگی است که جلسات درس فقه و اصول را بسیار خوب و پربار برگزار می‌کند و بنده ایشان را از هر حیث واجد شرایط می‌دانم.

دو گمانه دیگر هم مطرح است که یکی درخواست از آیت‌الله جوادی آملی برای دعوت واجدان شرایط جهت حضور در انتخابات مجلس خبرگان است و دیگری دعوت از افراد میانه‌رو برای حضور در انتخابات است تا مجلسی قوی شکل بگیرد؛ مجلسی که همگان بر غیرسیاسی بودن آن اذعان و تاکید دارند بزرگان باتجربه و جوانان کاردان در آن حضور داشته باشند که پایه‌های تقویت نظام است

دسته بندی حقوق سیاسی , خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top