معاون سیاسی وزارت کشور

صندوق های الکترونیکی انتخابات به تائید شورای نگهبان رسیده است

وکیل ملت: 960 هزار نفر مجری انتخابات خواهند بود/صندوق های الکترونیکی که تهیه کرده ایم مورد تائید شورای نگهبان قرار گرفته است/ مشغول آموزش انتخاباتی به فرمانداران و مجریان برگزاری انتخابات هستیم/دولت تصویب کرد یک سوم بوجه رای گیری الکترونیکی را در این انتخابات تامین کند/

تاریخ انتشار: 4آذر1394|17:01

صندوق های الکترونیکی انتخابات به تائید شورای نگهبان رسیده است
| کد خبر: 58216

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان این که در برگزاری انتخابات اسفند ماه 960 هزار نفر از طرف وزارت کشور مجری انتخابات خواهند بود، گفت: در استان ها نیز نیروها و مسئولین به صورت سلسله مراتبی وظایفشان را انجام می دهند. اکنون در حال آموزش  انتخاباتی به فرمانداران و مجریان برگزاری انتخابات در همه استان ها هستیم.

محمد حسین مقیمی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران گفت: در انتخاباتی که در اسفند ماه برگزار می کنیم 25 مرحله کار انجام می شود 23 مرحله آن به صورت ماشینی و الکترونیکی است، 2 مرحله ی باقی مانده، یعنی مراحل رای گیری و شمارش آرا به صورت دستی برگزار می شود.

وی ادامه داد: در انتخابات مجلس نهم 15 حوزه انتخاباتی به روش الکترونیکی برگزار شد به طوری که در این زمینه تجارب خوبی را کسب کرده ایم.

 معاون سیاسی وزیر کشور تصریح کرد: دولت تصویب کرد یک سوم بوجه رای گیری الکترونیکی را در این انتخابات تامین کند. چند کار در این مرحله باید انجام می دادیم، تا قابل اطمینان بودن این روش را به  وزارت کشور و شورای نگهبان ثابت کنیم.

وی ادامه داد:  اولین کار تهیه نرم افزار بود که نمونه آن را تهیه کردیم و این نرم افزار مورد تائید وزارت کشور و شورای نگهبان قرار گرفت. بعد از تائید این نرم افزار توسط وزارت کشور و شورای نگهبان مرحله بعدی که باقی می ماند تعیین حوزه های انتخابیه است. در این زمینه ما لیست پیشنهادیمان را به شورای نگهبان ارائه می دهیم و آنها لیست را تایید یا رد می کنند. بعد از این مرحله همه چیز آماده انتخابات است.

وی همچنین درخصوص صندوق های انتخاباتی گفت: نمونه صندوق های الکترونیکی که تهیه کرده ایم مورد تائید شورای نگهبان قرار گرفته است. صندوق های رد شده مربوط به برگزاری انتخابات دستی بود که شورای نگهبان به دلیل شفافیت بیش از حد صندق ها  و خوانا بود آرا،  آن  را رد کرده بود. در حال حاضر صندوق تهیه شده هم شفاف است و هم رأیی که در داخل آن ریخته می شود خوانا نیست.

مقیمی تاکید کرد: در حال حاضر برای برگزاری انتخابات مشکل خاصی نداریم. امکاناتی را باید تأمین کنیم که این امکانات به زودی تامین می شود.

 معاون سیاسی وزیر کشور و مسئول برگزاری انتخابات اسفند ماه خاطر نشان کرد: در برگزاری انتخابات 960 هزار نفر نیروی برگزار کننده حضور پیدا خواهند کرد، امیدواریم با همکاری همه این افراد در برگزاری انتخابات مشکل خاصی نداشته باشیم.

وی در پایان گفت: در استان ها نیز نیروها و مسئولین به صورت سلسله مراتبی وظایفشان را انجام می دهند. در حال حاضر مشغول آموزش انتخاباتی به فرمانداران و مجریان برگزاری انتخابات در همه استان ها هستیم.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top