نفی خشونت علیه زن مستلزم اقدامات و تصمیمات خاص است

وکیل ملت: یک حقوقدان و وکیل دادگستری با بیان اینکه قانون گذار ایرانی برای ممنوع کردن کامل خشونت علیه زن تلاش بسیاری کرده است، گفت: این امر مستلزم اقدامات، دستورات و تصمیمات خاصی است.

تاریخ انتشار: 5آذر1394|09:32

نفی خشونت علیه زن مستلزم اقدامات و تصمیمات خاص است
| کد خبر: 58495

حسین احمدی نیاز افزود: امروز 25 نوامبر برابر با چهارم آذرماه روز جهانی نفی خشونت علیه زن نامگذاری شده است و این یعنی هر گونه فعل یا ترک فعلی که باعث بروز خشونت شود، محکوم است.
این حقوقدان با تاکید بر اینکه خشونت تنها به خشونت فیزیکی محدود نمی شود اظهارکرد: صرف خشونت فیزیکی نیست که زنان را رنج می دهد بلکه عدم شناخت از زن، نگاه جنسیتی و ابزار گونه به زن و اعمال رفتارهای روحی روانی علیه زنان بخشی از این خشونت محسوب می شود.
احمدی نیاز اضافه کرد: همه اشکال و موارد خشونت علیه زن مانند بدرفتاری، عدم پرداخت نفقه و نوع نگاه جنسیتی به زن محکوم است.
این وکیل دادگستری با اشاره به اصول 20 و 21 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: این اصول تلاش زیادی برای ایجاد برابری کرده است، بردباری، قائل به پذیرش تفاوت ها، شناخت عمیق زن ، درک کردن زن و برابری میان زن و مرد می تواند راهکار مناسبی برای نفی خشونت علیه زنان باشد.
احمدی نیاز با تاکید براینکه این امرمستلزم اقدامات و دستورات خاصی است با ذکر مثالی اضافه کرد: مثلا اگر به تعداد نمایندگان زن در مجلس شورای اسلای درصدی الزاما اختصاص پیدا کند یعنی حداقل 25 درصد را الزاما زنان تشکیل دهد می تواند راهکار مناسبی برای تحقق حقوق زنان در جامعه است.

دسته بندی حقوق اجتماعی , حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top