رئيس دادگستري شهرستان البرز:

رویکردهای فرهنگی در مجازات جایگزین حبس قابل اجراست

وکیل ملت: اصانلو با اشاره به مضرات و آسیب‌های زندان بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی برای بهره‌مندی از رویکردهای فرهنگی در مجازات جایگزین حبس تأکید کرد.

تاریخ انتشار: 5آذر1394|10:50

رویکردهای فرهنگی در مجازات جایگزین حبس قابل اجراست
| کد خبر: 58533

به گزارش وکیل ملت ، به نقل از  روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، «رسول اصانلو»  اظهار کرد: گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در راستای حفظ جامعه از آسیب ها و انحراف ها بسیار مهم و تأثیرگذار است.
 
وی ادامه داد: البته انجام این مهم را در گروه همکاری دستگاه ها و نهادهای دولتی با فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی است.
 
رئيس دادگستري شهرستان البرز اضافه کرد: دادگستری البرز در راستای تحقق اهداف فرهنگی نهاد کتابخانه های کشور حاضر به همکاری است زیرا با ارتقای دانش جامعه و گسترش فرهنگ مطالعه؛ بسیاری از جرایم و گناهان کاهش یافته و به تبع آن تعداد مراجعان به دادگاه ها  و مراکز رسیدگی به اعمال مجرمانه نیز کاهش خواهد یافت.
 
وی اعلام کرد: با توجه به اینکه زندان تأثیرات مخربی بر روحیات  و شخصیت افراد بر جا می گذارد می توان با استفاده از ظرفیت های مناسب در قانون و در خصوص اعمال مجرمانه ای که فاقد شاکی خصوصی بوده و سبک و قابل اغماض باشد و تحت شرایط خاص از تنبیه فرد با رویکرد فرهنگی استفاده کرد.
 
در ادامه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان البرز اظهارداشت: رویکرد اداره کتابخانه های شهرستان البرز تعامل و استفاده از ظرفیت  فرهنگی تمامی دستگاه ها و نهادهای دولتی و مسئولان است که در این راستا حمایت و همکاری دادگستری البرز دستاورد ارزشمندی برای ما است.
 
رمضان حیدری یادآورشد: گسترش فرهنگ مطالعه در جلوگیری و کاهش جرائم و بین اقشار مختلف جامعه و بخصوص جوانان و نوجوانان تأثیرگذار است.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top