علل بی‌رغبتی کشاورزان برای بیمه محصولات چیست؟

وکیل ملت: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه با اشاره به این‌که طی سال گذشته 18 درصد محصولات باغی شهرستان سلطانیه زیر پوشش بیمه رفته بود، گفت: پارسال، هم‌چنین آمار بیمه در حوزه دام و طیور شهرستان 36 درصد بوده است.

تاریخ انتشار: 5آذر1394|14:30

علل بی‌رغبتی کشاورزان برای بیمه محصولات چیست؟
| کد خبر: 58701

به گزارش وکیل ملت مرتضی مصری اظهار کرد: بیمه محصولات کشاورزی باعث می‌شود فعالان در این حوزه با اطمینان بیشتری فعالیت کرده و نگران شرایط خاص نمی‌شوند، اما متأسفانه عده‌ای از کشاورزان نسبت به این موضوع بی‌توجه هستند که باید در تصمیم خود تجدیدنظر کنند.

 

وی با بیان این‌که سطح بیمه محصولات زراعی طی سال گذشته در این شهرستان حدود 500 هکتار است، گفت: این میزان سه درصد کل محصولات زراعی سلطانیه را شامل می‌شود و رقم باید ارتقاء یابد.

 

این مسئول با بیان این‌که محصولات باغی شهرستان سلطانیه امسال دچار خسارت 70 تا 100 درصدی شد که غرامت آن‌ها هنوز پرداخت نشده است، گفت: یکی از علل استقبال نکردن کشاورزان و باغ‌داران از بیمه محصولات کشاورزی همین موضوع است که باید در این روند تجدید نظر شود تا شاهد افزایش سطح بیمه محصولات کشاورزی و باغی باشیم.

 

مصری یکی از عوامل گسترش سطح بیمه محصولات کشاورزی را پرداخت به موقع غرامت‌ها دانست و خاطرنشان کرد: افزایش درصد غرامت‌های پرداختی، از دیگر عوامل تأثیرگذار در این زمینه محسوب می‌شود که این موضوع امسال محقق شده است.

 

 

 

ایسنا

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top