حذف حروف انگلیسی از تابلوهای راهنمای پایتخت

وکیل ملت: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از حذف حروف انگلیسی از تابلوهای راهنمای معابر پایتخت خبر داد.

تاریخ انتشار: 5آذر1394|14:40

حذف حروف انگلیسی از تابلوهای راهنمای پایتخت
| کد خبر: 58708

به گزارش وکیل ملت سید جعفر تشکری هاشمی با اعلام خبر حذف زبان خارجی از تابلوهای راهنمای نصب شده در سطح شهر گفت: یکی از انتقادات مردم همواره ناکافی بودن تابلوها و جانمایی بد آنها بوده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه تصمیم بر آن است که تابلوهای هدایت مسیر اعم از ثابت و متغیر بدون قید زبان خارجی باشد ، گفت: از این پس تنها حروف فارسی بر روی تابلوها نوشته و حروف انگلیسی از آن حذف می‌شود و برای راهنمایی افراد غیرایرانی و توریست‌ها نیز از مدل شماره‌گذاری به عنوان روش مکمل استفاده می‌شود.

وی افزود: خیابان‌های پایتخت به کد معبر مجهز می‌شوند و در حال حاضر نیز کارشناسان در حال ایجاد مدل بازنگری معابر شهری بر اساس شماره گذاری هستند.

ایجاد اداره کل حمل و نقل عمومی در شهرداری

وی همچنین از ایجاد اداره کل حمل و نقل عمومی خبر داد و گفت: با مصوبه شورای اداری و استخدامی شهرداری تهران، این اداره کل بدون ایجاد پست‌های جدید تشکیل شد و وظایف مربوط به حمل و نقل عمومی از این پس به این اداره کل منتقل می‌شود.

تشکری هاشمی با بیان اینکه ایجاد این اداره کل یک ضرورت بوده است گفت: شرکت هلدینگ مترو، بهره برداری مترو، اتوبوسرانی، پایانه‌ها و سازمان تاکسیرانی از این پس موضوعات ستادی خود را با این اداره کل هماهنگ می‌کنند.

وی همچنین با اشاره به توسعه سیستم هوشمند شهر گفت:‌ در راستای ارتقای ایمنی و کیفیت ترافیک توسعه سیستم هوشمند را در سال‌های اخیر در دستور کار قرار دادیم و اقدامات خوبی نیز در این راستا صورت گرفت. به گونه ای که دوربین‌های عبور از چراغ قرمز، کنترل محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد و همچنین نظارت تصویری شهر و کنترل تونل‌ها و پل‌ها مدنظر قرار گرفت و پوشش خوبی در سطح تهران ایجاد شد.

وی با بیان اینکه توسعه این سیستم در اولویت اقدامات این معاونت قرار دارد، گفت: اطلاعات خوبی در خصوص تغییرات ترافیک تهران به دست آمده و مقرر شده تیم‌هایی برای تجزیه و تحلیل این اطلاعات تشکیل شوند تا بتوانیم نسبت به برنامه ریزی ترافیک سطح تهران اقدام کنیم.

وی همچنین در خصوص سرانجام اجرای طرح LEZ‌ گفت: باید وزارت کشور اجرای این طرح را مصوب و ابلاغ کند و پس از آن ببینیم که چه تغییراتی صورت گرفته است.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top