وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

۲۶ سایت «بی تی اس» برای تقویت زیرساخت مخابراتی مهران فعال شد

وکیل ملت: ایلام- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۲۶ سایت «بی تی اس» برای تقویت زیرساختهای ارتباطی و مهابراتی مرز مهران فعال شده است.

تاریخ انتشار: 6آذر1394|14:40

۲۶ سایت «بی تی اس» برای تقویت زیرساخت مخابراتی مهران فعال شد
| کد خبر: 59186

به گزارش وکیل ملت محمود واعظی روز جمعه در نشست ستاد اربعین استان ایلام در مرز بین المللی مهران با اشاره به اینکه در مرز بین المللی مهران برای تقویت زیر ساختهای ارتباطی ۲۶ سایت بی تی اس فعال شده است، افزود: ۵۰ درصد اپراتورهای عراقی نیز به وسیله نیروهای ایرانی مدیریت می شوند.

وی افزود: تمام ظرفیتها و امکانات شرکت های مخابراتی و زیرساخت برای برقراری ارتباط بهتر زائران در مرزهای ایران و داخل خاک عراق به کار گرفته شده است.

وی با بیان اینکه اختلالاتی که بعضاً در شبکه های تلفن همراه در مرز مهران به وجود می آید ناشی از حجم بالای زائران در این مرز است گفت: هم اکنون یک هزار و  ۸۰۰ کانال مستقیم برای سهولت در ارتباطات از طریق اپراتورهای اروپایی در داخل کشو عراق ایجاد شده است.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه در تلاش هستیم مشکلات حوزه زیرساختهای استان ایلام در بحث مخابرات و اینترنت را حل کنیم، ازود: ظرفیت اینترنت استان ایلام  ۲۰ برابر می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از سرمایه گذاری چهار هزار میلیارد ریالی دولت برای اتصال روستاهای کشور به شبکه اینترنت خبر داد.