فرمانده مرزباني ناجا:

تاكنون هيچ زائري بدون رواديد از مرز خارج نشده است

وکیل ملت: سردار رضايي با تاكيد بر اينكه تاكنون هيچ زائري بدون رواديد از مرز خارج نشده است، گفت: تعداد اندكي از هموطنان كه ويزا تهيه نكرده بودند در مبادي مرزي توسط عوامل مرزباني وهمكاران انتظامي از خروجشان جلوگيري بعمل آمد.

تاریخ انتشار: 6آذر1394|20:10

تاكنون هيچ زائري بدون رواديد از مرز خارج نشده است
| کد خبر: 59305

به گزارش وکیل ملت سردار"قاسم رضايي"  گفت:مرزباني در راستاي شرح وظايف وماموريتهاي محوله در كنترل و برقراري نظم و امنيت در مرزهاي كشور در خصوص آمادگي و ايجاد تسهيلات خدمات دهي به عاشقان اباعبدالله الحسين(ع) كه در كنگره عظيم اربعين شركت كرده اند از مدتها قبل با برگزاري نشستهاي مشترك مرزي با مرزبانان عراق نسبت به رفع مشكلات وتسهيل هرچه بهتر خروج هموطنان برنامه ريزي واقداماتي را انجام داده است.

وي افزود: تاكنون در جهت تسهيل و ارائه خدمات بهتر به زائران عتبات دو مرحله بطور مشترك در صدر هيئتي با مرزبان كشور عراق از مجموعه هاي زير بنايي وتاسيسات مرزي در مبادي سه گانه،درآن كشور بازديد گرديده كه در همان محل‌ها نسبت به رفع مشكلات وايجاد تسهيلات به عاشقان سالار شهيدان (ع) بحث وگفتگو و تصميم گيري شده است.

فرمانده مرزباني ناجا با اشاره به حضور شبانه روزي ماموران مرزباني در كنار همكاران انتظامي در ارائه خدمات به زائران در سه مبادي مرزشلمچه،چزابه و مهران و با تاكيد مجدد به هموطنان در همراه داشتن ويزا در حين خروج از كشور،بيان داشت:الحمدالله با اقدامات و اطلاع رساني گسترده وخوب رسانه ها، تمامي زائراني كه تاكنون به گذرهاي مرزي مراجعه داشتند، همراه با ويزا بودند وتعداد اندكي كه ويزا تهيه نكرده بودند از خروج انها توسط مرزباني وهمكاران انتظامي جلوگيري بعمل آمد.

رضايي با اعلام خروج بيش 130هزار زائر در روز پنج شنبه 5آذرماه از مرز مهران وبيش از 80 هزار نفر از دو مبادي مرزي شلمچه و چزابه گفت:با نزديك شدن به اربعين و ازدحام زائران در مرز،جهت رفاه حال عموم ونظم بخشي به تردد ازمبادي خروجي،با احداث سازه‌هاي فلزي نسبت به صف بندي جداگانه آقايان وبانوان اقدام گرديده است وطي درخواستي از مرزبان مقابل نيز در آنسوي مرز هم مدخل‌هاي صفوف بندي احداث شده است.

اين مقام ارشد ناجا از برنامه هاي اين فرماندهي در ايام برگشت زائران به سمت كشور خبرداد وعنوان داشت: اين فرماندهي با تدوين دو طرح خروج و طرح برگشت زوار به كشور،تمامي برنامه هاي خدمات دهي وماموريتي خودرا درايام اربعين به اجرا مي گذارد .

سردار رضايي فرمانده مرزباني ناجا تصريح كرد:مرزباني در راستاي اجراي طرح برگشت زواربه سمت كشوربنابه وظيفه قانوني با ايجاد گيتهاي نظارت در سه مرز رسمي،  از هموطنان بازرسي بعمل مي آورد واز اقلام ممنوعه همراه آنان به داخل كشور جلوگيري بعمل مي آيد و توصيه اكيد مي گردد كه هموطنان عزيز از همراه داشتن اقلام ممنوعه در حين ورود به كشور جدا خوداري فرمايند.

 

 

 

 

پایگاه خبری پلیس ایران

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top