قانون جدید مذاهب روسیه با عنوان قانون «آزادی وجدان و تشکیلات مذهبی» امروز ( یکشنبه) در پایگاه اینترنتی ویژه کاخ کرملین منتشر شده است.

براساس این قانون، فعالیت سازمان مذهبی خارجی یا تشکیلات مذهبی در روسیه که از خارج تامین مالی می شود، کنترل خواهد شد.

وزارت دادگستری روسیه طبق قانون جدید مذاهب موظف شده است در صورت مشکوک شدن به سازمان های مذهبی (انجام فعالیت های افراط گرایانه و تروریستی و انجام اقدام های مغایر اهداف اعلام شده و در تضاد با منافع ملی روسیه) بازرسی های سرزده از وضع مالی و فعالیت این سازمان ها انجام دهد.

علاوه بر آن، سازمان های مذهبی که از خارج تامین مالی می شوند، باید بر اساس زمانبندی های اعلام شده گزارشی از فعالیت ها، ترکیب رهبران، اعضای هیات مدیره و میزان دریافت کمک مالی خارجی ارائه کنند.

قانون جدید مذاهب روسیه در راستای مبارزه این کشور با تروریسم و افراط گرایی تصویب شده است و از دو ماه پیش با آغاز عملیات ضدتروریستی هوایی روسیه در سوریه به ویژه با داعش، مبارزه با گروه های افراط گرا در داخل روسیه نیز تشدید شده است.
«ژانا ایوانووا» عضو کمیسیون قانونگذاری شورای فدراسیون روسیه (مجلس سنای روسیه) امروز در رابطه با تصویب قانون جدید مذاهب گفت: قانون جدید امکان شناسایی سازمان ها و افراد با فعالیت های افراط گرایانه را فراهم می کند.

مطابق قانون اساسی روسیه، کلیسای ارتدوکس روس، اسلام، یهود و آیین بودایی مذاهب و آیین های سنتی روسیه محسوب می شوند و قانون، فعالیت و عبادت پیروان این مذاهب و آیین ها را آزاد کرده است.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top