تاریخ انتشار: 9آذر1394|15:10

| کد خبر: 61432

ضرر و زیان ناشی از جرم توسط متخصصان حقوق جزا بررسی شد

وکیل ملت: دومین دوره ازمجموعه دوره های آموزشی ،تخصصی کانون وکلای دادگستری مرکز با همکاری دانشگاه علمی کاربردی کانون تحت عنوان آثار مالی جرائم و چگونگی مطالبه ضرر و زیان و خسارت ناشی از جرم در مورخه 5/09/1394برگزار شد.

دومین دوره ازمجموعه دوره های آموزشی ،تخصصی کانون وکلای دادگستری مرکز با همکاری دانشگاه علمی کاربردی کانون تحت عنوان آثار مالی جرائم و چگونگی مطالبه ضرر و زیان و خسارت ناشی از جرم در مورخه 5/09/1394برگزار شد.

 

در این برنامه دکتر علی نجفی توانا به چگونگی رسیدگی به مطالبه ضرر و زیان ناشی از جرم در محاکم و تفسیر مواد مرتبط با آن در قانون آیین دادرسی کیفری پرداخت و با آوردن مثالهایی از تجارب خود و مقایسه قوانین لاحق و سابق به تبیین علل و نحوه تقسیم بندی ضرر اعم از مادی،معنوی و منافع ممکن الحصول پرداخت و به سوالات حضار پاسخ داد.

 

سپس دکتر باقر شاملو به تشریح تفاوتهای عدم النفع با منافع ممکن الحصول و تبیین رویه عملی محاکم در خصوص پرونده های مطالبه ضرر و زیان  مادی یا معنوی ناشی از جرم و نحوه خسارت زدایی از بزه دیده پرداخت ، دکتر شاملو با بررسی شماری از پرونده های مرتبط به پرسشهای حاضرین نیز پاسخ داد.

 

در ادامه استاد دکتر علی آزمایش به سوالات وکلا درباره ضرر و زیان ناشی از جرم پرداخت و از وکلای حاضر خواست :سعی کنند دایره جرم توسعه داده نشود و اصرار در جرم تلقی کردن اعمال نداشته باشند. دکتر آزمایش گفت: " بر اثر انجام بزه ، رنجیدگی اجتماعی رخ می دهد و رنجش روانی جامعه با مجازات مجرم از بین نمی رود." این استاد حقوق کیفری اضافه کرد : "باید به سمتی برویم که تلقی از نظم عمومی بجای نظم حکومتی و نظم مطلوب حاکم ،آسایش و آرامش همگانی باشد."

 

دکتر آزمایش همچنین به پرسش های همکاران پاسخ داد .

 

 

در پایان این نشست دکتر کامران آقایی رییس دانشکده علمی کاربردی کانون با سپاس از حضور سه استاد برجسته حقوق جزا در این برنامه ، از وکلا درخواست کرد که اخبار کانون و برنامه های آموزشی را صرفا از پایگاه اطلاع رسانی کانون  پیگیری کنند .

 

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top