سید اسدالله جولایی دوشنبه شب در آیین آزادی زندانیان مالی مازندران در ساری اظهار کرد: طبق آمار روزانه دو راننده نیز به دلیل نداشتن بیمه شخص ثالث و بدهی مالی به زندان می روند که در مقایسه با سنوات گذشته آمار زندانیان بدهکار دیه رو به کاهش است.
وی دلیل کاهش آمار زندانیان دیه را در زندان های کشور ناشی از اجباری شدن بیمه شخص ثالث دانست و از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دلیل تصویب دائمی شدن بیمه شخص ثالت قدردانی کرد.
جولایی به فعالیت ستاد مردمی دیه در کشور برای آزادی زندانیان بدهکار اشاره کرد و گفت : از بدو تشکیل ستاد دیه در سال 69 تاکنون 90 هزار زندانی بدهکار مالی از زندان ها آزاد شدند.
به گفته وی بیتشرین بدهکاران مالی در زندان های کشور مربوط به سوانح رانندگی و دیه بوده که با کمک خیرین و ستاد مردمی دیه زمینه آزاد سازی آنها فراهم شده است.
وی مهمترین دلیل بالا بودن سوانح رانندگی را ناشی از فقر فرهنگی دانست و افزود : باید سطح آگاهی مردم را نسبت به عواقب افزایش این سوانح که ارتقا دهیم و در این زمینه نیز شورای فرهنگ عمومی استان ها مسئولیت بالایی دارند.
جولایی آمار زندانیان بدهکار و غیر عمد در فهرست حمایت مالی ستاد دیه مردمی را در مازندران برای سالجاری 270 نفر اعلام کرد و گفت : در مرحله اول این طرح 110 زندانی در بند با اعتبار 20 میلیارد ریال آزاد شدند که دو میلیارد ریال از بدهی این زندانیان از محل سفر رئیس قوه قضاییه به مازندران در آبان ماه تامین شد.
به گفته وی ستاد دیه مردمی و صندوق تامین خسارت های بدنی کشور نیز مابقی این اعتبار را تامین کرده که سهم ستاد دیه حدود 12 میلیارد ریال بود.
جولایی افزود : برای آزادی 160 زندانی دیگر بدهکار مالی در زندان های مازندران برای سالجاری نیز 30 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که ستاد دیه این اعتبار را در یک برنامه زمان بندی تامین می کند.
رئیس کل دادگستری مازندران نیز در این آیین کاهش آمار زندانیان در بند را از مطالبات اصلی جامعه رو به رشد دانست و گفت : برای کاهش آمار زندانیان در بند نیازمند عزم ملی و انسجام همگانی داریم.
حجت الاسلام محمدعلی تقوی فرد اظهار کرد : باید جامعه نسبت به حضور زندانیان در بند احساس وظیفه کند و این احساس وظیفه همگانی می تواند زمینه را برای همکاری جهت آزادی این زندانیان فراهم کند.
رئیس ستاد دیه مازندران افزود : اگر جامعه به این احساس وظیفه همگانی برسد، قطعا گام اساسی برای کاهش آمار زندانیان و امنیت اجتماعی جامعه برداشته می شود.
تقوی فرد در این آیین از مشارکت خیرین در کمک به آزادی زندانیان مالی قدردانی کرد و خواهان گسترش این کارها در سطح جامعه شد.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top