به گزارش وکیل ملت ، تصویب این طرح به دولت انگلیس اجازه می دهد علاوه بر عراق بتواند در سوریه نیز حملات هوایی انجام دهد .
این طرح قرار است فردا در پارلمان انگلیس نیز بررسی و سپس درباره آن رای گیری شود .
دیوید کامرون هفته پیش با بیان اینکه برای دفاع از انگلیس در پی اجرای طرح حملات هوایی علیه داعش در سوریه است گفت : داعش تهدیدی مستقیم برای امنیت انگلیس و همچنین صلح و امنیت جهانی است.
مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس نیز در توجیه این طرح گفت : انگلیس از جمله اهداف داعش بوده و سطح این تهدید افزایش یافته است.
محافظه کاران در تائید طرح دولت برای مداخله نظامی در سوریه می گویند : اینکه فقط در عراق عملیات هوایی داشته باشیم اما در سوریه مبادرت به ان نکنیم منطقی نیست زیرا داعش مرز دو کشور را به رسمیت نمی شناسد .
در حالی منابع خبری از به رای گذاشتن این طرح در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس عوام انگلیس خبر می دهند که انان پیشتر با طرح دولت برای ورود انگلیس به جنگ هوایی در سوریه مخالفت کرده بودند اما پس از حملات پاریس دولت محافظه کاران با رایزنی های گسترده با نمایندگان مجلس به ویژه از حزب مخالف توانست نظر موافق شماری از انان را جلب کند .
جرمی کوربین رهبر پرجمعیت ترین حزب انگلیس که در مخالفت با جنگ مشهور است با این طرح مخالفت کرده است اما شماری از اعضای حزبش موافق مداخله نظامی انگلیس در سوریه هستند و این موجب دو دستگی میان آنان دراین باره شده است .
در این حال کوربین اعلام کرده آنان در دادن رای موافق یا مخالف با این طرح آزادند .
بدنه مخالف با جنگ حزب کارگر درخواست کردند دولت برخی مسائل را در توجیه این طرح برای آنان و افکار عمومی آشکار و حتی در این باره مناظره برگزار کند اما دولت آنرا نپذیرفته است .
این مخالفت سبب شد برخی از اعضای حزب کارگر و ائتلاف ضد جنگ دولت را جنگ طلب و دارای عجله برای جنگ توصیف کنند . شماری از اعضای حزب کارگر همچنین امتناع دیوید کامرون از برگزاری مناظره را گواهی بر جنگ طلبی وی دانستند .
مخالفان جنگ از جمله شماری از اعضای حزب کارگر معتقدند ورود انگلیس به جنگ هوایی در سوریه بیش از تروریست ها مردم سوریه را با مشکلات مواجه خواهد کرد .
همزمان با تلاش دولت برای تصویب مداخله نظامی در سوریه خیابانهای مقابل ساختمان نخست وزیری و پارلمان انگلیس صحنه تظاهرات و تجمع مخالفان جنگ و فریاد های اعتراض به سیاستهای جنگ طلبانه است .

 

 

خبرگذاری صدا و سیما

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top