بان کی مون دبیر کل سازمان ملل  بمناسبت روز جهانی مقابله با برده داری با اشاره به اشکال مختلف برده داری در جهان معاصر از جمله بکار گرفتن کودکان خردسال در مزارع ، خانه ها و کارخانه ها ، استثمار افراد بدهکار و قاچاق بردگان جنسی گفت، هم اکنون دست کم 21 میلیون نفر از مردم جهان در اسارت انواع بردگی بسر می برند.
وی افزود در حالی که 60 میلیون نفر از ساکنان کشورهای جهان به امید برخورداری از یک زندگی آرام و بدور از خطر مجبور به ترک خانه ها و فرا به کشور های دیگر شده اند، سوء استفاده بزهکاران از این بحران و خطر گسترش قاچاق انسان ها و به بردگی گرفتن آن ها نیز افزایش پیدا کرده است.
وی یکی از اهداف مهم دستور توسعه هزاره سال 2030 را از میان بردن شرایطی که به فقر و نیازمندی مادی افراد و سوء استفاده سود جویان از این شرایط منجر می شود؛ ذکر کرد و گفت که مردم و مسئولان همه کشور ها باید همزمان با تلاش های جهانی برای دستیابی به اهداف توسعه هزاره هم خود را صرف کمک به قربانیان فعلی پدیده استثمار و بردگی کنند.
دبیر کل سازمان ملل از کشور های عضو این نهاد، شرکت ها ،بنیاد های خصوصی و سایر نهادهای خیره جهان خواست تا با افزایش کمک های مالی خود به صندوق مالی کمک های داوطلبانه سازمان ملل برای مقابله با اشکال تازه بردگی، امکان دسترسی این صندوق به هدف اصلی آن را که ریشه کن کردن استثمار و بردگی در عصر جدید است، فراهم کنند.
بان کی مون بردگی مدرن را نقض بنیادین حقوق انسان ها و یکی از موانع عمده عدالت اجتماعی توصیف کرد و گفت که چنین پدیده ای نباید جایی درقرن بیست و یکم داشته باشد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top