اعدام؛ مجازات کسی که از رمادی فرار کند

وکیل ملت: با گسترش عملیات نظامی ارتش عراق برای آزادسازی شهر رمادی، گروه تروریستی داعش برای جلوگیری از فرار اهالی این شهر، به اعدام آنها روی آورده است.

تاریخ انتشار: 12آذر1394|22:20

اعدام؛ مجازات کسی که از رمادی فرار کند
| کد خبر: 63377

به گزارش وکیل ملت به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، گروه تروریستی داعش با گسترش عملیات نظامی ارتش عراق برای آزادسازی شهر رمادی در استان انبار عراق برای جلوگیری از فرار اهالی این شهر به اعدام آنها در خیابان ها روی آورده است.

  هزاران خانواده و بسیاری از غیرنظامیان ساکن رمادی از دولت و نیروهای امنیتی عراق خواسته اند مقدمات خروج سریع آنها را از این شهر فراهم کند.    صباح کرحوت، رئیس شورای استان انبار از نیروهای امنیتی، خواست با ایجاد گذرگاه های امن ، مقدمات خروج شهروندان رمادی و فلوجه را مهیا سازند؛ چرا که نیروهای داعش علاوه بر اعدام شماری از اهالی به انهدام مواد غذایی و دارویی موجود در شهر روی آورده اند.   وی افزود:« اوضاع انسانی در شهرهای رمادی و فلوجه ، به ویژه پس از اقدام داعش در انهدام مواد غذایی و دارویی ، بسیار دشوار شده است . من از نیروهای امنیتی می خواهم اقدامات لازم را برای خروج کودکان ، زنان و سالمندان انجام دهند . اهالی این شهرها در شرایط بسیار سختی زندگی می کنند . نیروهای داعش از شهروندان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند . اقدام داعش در انهدام مواد غذایی و دارویی در اماکن تجاری و بازارها ، بیمارستان ها و مراکز درمانی ، وضع دشواری را به وجود آورده و موجب شیوع بیماری های مختلف شده است .» شورای استان الانبار اقدامات لازم برای تامین سلامت و امنیت شهروندان فلوجه و رمادی را انجام داده و زمینه رهایی آنها از چنگال داعش را مهیا خواهد ساخت.»   هم اکنون هزاران نفر از ساکنان مناطق الثیله ، الجمعیه و بوعلوان که در محاصره تروریست های داعش قرار گرفته اند ، خواستار اقدام سریع نیروهای امنیتی برای آزادی شهر شده اند .   سرهنگ یحیی رسول الزبیدی ، سخنگوی رسمی عملیات مشترک ارتش عراق، از اقدام نیروهای امنیتی در ایجاد گذرگاه های امن برای خروج غیرنظامیان خبر داد . هم اکنون یک گذرگاه در جنوب رمادی و در منطقه الحمیره ایجاد شده است . گذرگاه دیگری نیز در غرب رمادی و در منطقه 5 کیلو فراهم شده است . اردوگاه هایی برای اسکان موقت اهالی این شهرها در منطقه حبانیه ایجاد گردیده است.   فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق نیز روز دوشنبه خواستار خروج اهالی رمادی از این شهر شد. جنگنده های عراقی هم با پرتاب اعلامیه هایی بر لزوم خروج سریع شهروندان از گذرگاه حمیره تاکید کردند.   راجع عیساوی ، عضو شورای استان انبار از آزادی منطقه حی‌تامیم در داخل رمادی از چنگال داعش خبر داد.   نیروهای امنیتی در روزهای اخیر بسیاری از مناطق رمادی را با همکاری نیروهای نظامی آزاد کردند . منطقه معمل الزجاج یکی از مناطق آزاد شده است .    ترکی العاید الشمری ، نماینده شورای استان الانبار گفت : نیروهای امنیتی ، ارتش ، پلیس و عشایر که از پشتیبانی جنگنده های ائتلاف بهره می بردند ، تروریست های داعش را در داخل رمادی محاصره کرده و توانستند شماری از محورهای منتهی به این شهر را پاکسازی کنند .    شمری افزود نیروهای امنیتی خسارات گسترده ای به تروریست های داعش در محورهای شمالی ، غربی و جنوبی رمادی وارد کردند . پاکسازی رمادی نیاز به ادامه جدی و موثر نبرد به شیوه کنونی دارد . تروریست های داعش مانع خروج غیرنظامیان از شهر می شوند و برای آزادسازی رمادی باید تضمین های لازم برای سالم ماندن مردم و غیرنظامیان داده شود .    

کلید واژه ها داعش - اعدام - رمادی - فرار
دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top