سوءاستفاده شرکت هواپیمایی از اربعین حسینی

وکیل ملت: یک شرکت هواپیمایی ایرانی، با سوءِ استفاده از شرایط مسافران اربعین، تعدادی از مسافران پرواز خود را که بلیت‌ در دست داشتند، بدون هیچ امکاناتی در سرمای فرودگاه نجف رها کرد.

تاریخ انتشار: 15آذر1394|00:10

سوءاستفاده شرکت هواپیمایی از اربعین حسینی
| کد خبر: 64635

به گزارش میزان، همزمان با شکل گیری بزرگترین اجتماع بشری در پیاده روی نجف تا کربلا و هزاران مسلمانی که مشتاقانه هر آنچه دارند در این راه به زائران حسینی هدیه می کنند و هزاران نهاد و شرکتی که سرمایه اقتصادی سالانه شان را در راه راحتی زائران اربعین عتبات عالیات تقدیم می کنند، برخی شرکت های هواپیمایی هم نشان دادند که از این حماسه بزرگ قصد دارند برای خود کیسه بدوزند.

ماجرا از این قرار است که پرواز معراج به شماره 4802 قرار بود روز گذشته ساعت 17:30 از نجف به تهران پرواز کند که مسافران در این حین با اتفاقات عجیبی مواجه می شوند و در نهایت ساعت 22:15 به سوی تهران پرواز می کنند.

در ابتدا در تابلوی فرودگاه نجف اعلام می شود که پرواز 4802 با دوساعت تاخیر همراه است و در همین حین گیت کنترل بلیط شرکت معراج به تعدادی از مسافران اعلام می کند که اصلا پرواز ساعت 17:30 وجود خارجی نداشته است و بلیط های مسافران که به وسیله آن از تهران به نجف آمدند جعلی است ( کسی در فرودگاه تهران متوجه این موضوع نشده است!)
 

همزمان تعدادی از مسافران پروازی که گفته می شد وجود خارجی ندارد و جعلی است به سالن نهایی فرودگاه هدایت شده و عنوان می شود 25 نفر از مسافران نمی توانند با این پرواز باشند و باید دوباره بلیط خریداری کنند. همین موضوع باعث تشدید اعتراض زائران می شود چون علاوه بر منطقی نبودن موضوع مثلا از یک خانواده 2 نفر در لیست نهایی بودند و 2 نفر هم خارج شدند و نمی توانند به ایران بروند.

سوء مدیریت شرکت ایرانی تاجایی پیش می رود که مسوولین فرودگاه نجف وارد عمل شده و حق را به مسافران ایرانی می دهند و موضوع جعلی بودن بلیط ها را بی اساس و ترفندی مشکوک برای بدست اوردن سود بیشتر اعلام می کنند. همزمان مشخص می شود شرکت هواپیمایی ایرانی برای پرواز شماره 4802 بیست و پنج نفر بیشتر از ظرفیت بلیط فروخته است و اعلام جعلی بودن بلیط ها هم صرفا به این علت بوده که مسافرانی که قانع می شوند را حذف و افراد دیگری را جایگزین انها کند!
بالاخره با نظر و تاکید مسوولین فرودگاه نجف و تن ندادن عراقی ها به موضع عجیب و غیرقانونی شرکت معراج، نیمی از مسافرانی که بلیتِ پرواز را در دست دارند، با نیم ساعت حبس شدن در اتوبوس و سپس 40 دقیقه هم در هواپیما ساعت 22:15 از نجف به مقصد تهران حرکت می کنند.

در حین پرواز هم مشخص می شود که بلیط های این پرواز از نفری 900 هزار تومان تا یک میلیون و نهصد هزار تومان به مسافران فروخته شده است.

اظهارات مسافران پرواز حاکی از برخورد بسیار دون از شان و غیراخلاقی خدمه پرواز با مسافران خسته از سفر پیاده روی اربعین و سپس ساعتها مشاجره برای گرفتن حق شان درفرودگاه نجف دارد.

خبرنگار میزان کسب اطلاع کرد تعداد 60 نفری که بلیط پرواز ساعت 17:15 دیروز عصر راخریداری کرده بودند اما به علت تخلف شرکت فروشنده و خارج از ظرفیت بودن موفق به پرواز نشدند هنوز ( تا لحظه مخابره خبر ساعت 14:45) در سرمای فرودگاه نجف که هیچ وسیله گرمایشی ندارد به سر می برند و شب را نیز همانجا بدون هیچ تسهیلات و تمهدیداتی سپری کردند.

لازم به ذکر است این گزارش روایتی مستند از تعدادی زیادی از شاهدان عینی ماجرا برای خبرگزاری میزان می باشد.

همچنین خبرنگار میزان کسب اطلاع کرد مسافران این پرواز با جمع اوری مدارک و مستندات مشغول ارائه آن به مراجع قضایی هستند.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top