مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی خبر داد

محکومیت بیش از یک میلیاردی 3 پرونده قاچاق در میاندوآب

وکیل ملت: مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی از صدور محکومیت یک میلیارد و 217 میلیون ریالی برای سه قاچاقچی در میاندوآب خبر داد.

تاریخ انتشار: 15آذر1394|12:01

محکومیت بیش از یک میلیاردی 3 پرونده قاچاق در میاندوآب
| کد خبر: 64934

به گزارش وکیل ملت محمد اقوامی امروز  اظهار داشت: تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی در طول دو روز گذشته اقدام به رسیدگی به سه پرونده قاچاق کالا در شهرستان میاندوآب کرده است.

وی ادامه داد: میزان محکومیت این پرونده‌های رسیدگی شده بنا بر اعلام شعب تعزیرات حکومتی شهرستان میاندوآب مبلغ یک میلیارد و 217 میلیون ریال اعلام شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی با اشاره به یکی از پرونده‌های رسیدگی شده در شهرستان میاندوآب، گفت: این پرونده  مربوط به قاچاق 550 ثوب انواع بلوز و ژاکت است.

این مسئول خاطرنشان کرد: این پرونده قاچاق در پی کسب خبری مبنی بر ورود کالاهای فاقد مجوز از طریق بیراهه به شهرهای عمقی کشور کشف شده است.

اقوامی تصریح کرد: ماموران انتظامی شهرستان میاندوآب در حین بازرسی  و کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودرو مشکوک شده و اقدام به توقیف آن کردند.

وی افزود: در بازرسی از این خودرو مقدار 550 ثوب انواع بلوز و ژاکت قاچاق کشف و ضبط شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: ماموران انتظامی پس از تشکیل پرونده مقدماتی این پرونده را جهت سیر مراحل قانونی بعدی به تعزیرات حکومتی این شهرستان ارجاع کردند.

این مسئول خاطرنشان کرد: بنا بر اعلام گزارش رئیس شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز متهم این پرونده علاوه بر ضبط کالا به نفع دولت به پرداخت 459 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

اقوامی به دومین پرونده قاچاق رسیدگی شده در تعزیرات حکومتی شهرستان میاندوآب اشاره کرد و گفت: این پرونده قاچاق مربوط به قاچاق خشکبار است.

وی افزود: پرونده قاچاق خشکبار توسط ماموران انتظامی شهرستان میاندوآب از داخل یک دستگاه کامیونت باری کشف شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: ماموران انتظامی شهرستان میاندوآب در حین گشت و کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیونت باری مشکوک شده و اقدام به توقیف آن کردند که در بازرسی از این دستگاه مقدار یک هزار و 600 کیلوگرم انواع خشکبار از داخل این دستگاه کشف و ضبط شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: این پرونده قاچاق پس از سیر مراحل قانونی با شکایت و اعلام جرم گمرک به تعزیرات حکومتی شهرستان میاندوآب ارجاع شد.

اقوامی میزان محکومیت این پرونده قاچاق را بنا بر اعلام رئیس شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز  ضبط کالا به نفع دولت و پرداخت 459 میلیون و 18 هزار ریال جزای نقدی عنوان کرد.

وی در خصوص سومین پرونده قاچاق رسیدگی شده در تعزیرات حکومتی شهرستان میاندوآب، گفت: این پرونده مربوط به قاچاق 120 هزار نخ سیگار خارجی است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: این پرونده قاچاق در حین کنترل خودرهای عبوری از یک دستگاه خودوری سواری کشف و ضبط شده است.

این مسئول تصریح کرد: ماموران انتظامی پس از کشف این محموله قاچاق پرونده مقدماتی را در این رابطه تشکیل دادند.

اقوامی افزود: پرونده فوق پس از طی مراحل قانونی جهت رسیدگی و اعمال قانون به شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهرستان میاندوآب ارجاع شد.

وی میزان محکومیت این پرونده قاچاق را بنا بر اعلام رئیس شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز، متهم این پرونده علاوه بر ضبط کالا به نفع دولت به پرداخت 299 میلیون و 650 هزار ریال جزای نقدی محکوم شد.

دسته بندی حقوقی ,
منبع خبر فارس
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top