تاریخ انتشار: 16آذر1394|10:28

| کد خبر: 65599

اطلاعیه مهم درباره تعطیلی مدارس کشور

وکیل ملت: درپی موج جدید سرما و بارش شدید برف و کولاک در سراسر کشور، مدارس برخی از استان ها تعطیل شد.

:به علت بارش برف و لغزنده بودن سطح معابر، تمامی مدارس پیش دبستانی وابتدایی منطقه یک آموزش و پرورش شهر تهران امروز دوشنبه 16 آذر تعطیل است.

همچنین به علت بارش برف و یخ زدگی معابر، همه مدارس مناطق شهریار، ملارد، ناحیه یک و دو بهارستان، رباط کریم، شهر قدس، اسلامشهر و چهاردانگه در نوبت صبح امروز تعطیل است.

نیز همه پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی منطقه فیروزکوه، دماوند، رودهن، ناحیه یک و دو شهر ری، کهریزک و فشافویه هم در نوبت صبح امروز تعطیل است.
 


تعطیلی مدارس در دهها شهر ایران

عصر ایران: برخی مدارس در استان های تهران، قزوین، قم، مرکزی، همدان، کرمانشاه، زنجان، گیلان،آذربایجان های غربی و شرقی و ... تعطیل است که با توجه به اطلاعیه های جدید، ممکن است تعداد تعطیلی ها بیشتر شود بنابراین توصیه می شود قبل از حرکت به مدرسه در مناطق برفی، با مدرسه ها یا ادارات آموزش و پرورش محل، تماس گرفته شود.

همچنین همه مدارس البرز امروز تعطیل شدند.
 مدارس اردبیل، لرستان، قزوین، زنجان و کردستان به دلیل برف و سرما تعطیل شد

خبرآنلاین:  به دلیل برودت هوا و بارش برف مدارس صبح در ۱۰ شهر اردبیل طی دوشنبه تعطیل شد.

بر اساس اطلاعیه آموزش‌وپرورش اردبیل به دلیل برودت هوا و بارش برف طی دو روز گذشته مدارس تعدادی از شهرهای استان اردبیل در سری صبح تعطیل خواهد بود.

بر اساس این اطلاعیه مدارس شهرهای اردبیل، ارشق، خلخال، سرعین، شاهرود، لاهرود، مشگین شهر، نمین، نیر و هیر تمامی مقاطع سری صبح تعطیل خواهد بود.

طی دو روز گذشته با افت ۲۰ درجه دما در اغلب نقاط استان اردبیل بارش‌های ممتد برف موجب برودت هوا شده است.

بارش برف همچنان در بیشتر شهرها ادامه دارد.

مدارس ابتدایی دلفان در لرستان تعطیل شد

سرمای شدید در شهرستان دلفان موجب شد که مدارس ابتدایی و پیش دبستانی این شهرستان طی دو نوبت صبح و عصر تعطیل اعلام شوند.

شهرستان سردسیر و کوهستانی دلفان هر ساله با فرارسیدن فصل سرما شاهد کاهش شدید دمای هوا به ویژه هنگام بارش برف بوده و این روند در این منطقه بعضی از مواقع تا اوایل فروردین ماه نیز ادامه دارد به گونه ای که لقب سیبری لرستان را به این شهرستان داده اند.

در حالی که در جای جای سرزمین لرستان به ویژه در مناطق گرمسیر مردم در حال و هوایی نسبتا بهاری به سرمی برند مردم شهرستان دلفان با بارش های اخیر روزهای کاملا زمستانی را در آخرین روزهای پاییز میگذرانند.

بارش برف که از دو شب پیش در این شهرستان شروع شده و در حال حاضر با شدت بیشتری در جریان است مردم دلفان را زودتر به استقبال زمستان برد و آنها را مجبور به استفاده از وسایل و تجهیزات زمستانی کرد.

این بارش علاوه بر اینکه دلفان را کاملا سفید پوش کرد موجی از خوشحالی را بین کشاورزان به وجود آورد و نوید سال زراعی خوبی را برای تولید محصولات کشاورزی به آنها داد.

در پی بارش برف طی روزهای اخیر این ستاد با تشکیل چندین جلسه و حضور میدانی در مسیر ها و محورهای حادثه خیز آمادگی خود را برای زمستانی سرد و استخوان سوز در این دیار سردسیر اعلام کرده است.

جفر طولابی فرماندار دلفان با اشاره به اینکه با توجه به بارش برف و کاهش دمای هوا مدارس ابتدایی و پیش دبستانی نوبت صبح و عصر فردا تعطیل است افزود: کاهش ناگهانی دما امروز در شهرستان دلفان موجب افت فشار و قطعی گاز تعدادی از منازل شد که با تلاش ماموران اداره گاز بلافاصله نسبت به وصل مجدد آن اقدام شد.

وی اظهار داشت: از مردم دلفان درخواست داریم با توجه به استفاده بالا و افت فشار گاز برای جلوگیری از قطع احتمالی گاز به صرفه جویی در مصرف اقدام کنند تا مجبور به استفاده از سوخت جایگزین نشوند.

وی با اشاره به اینکه باوجود بارش برف به ویژه در محورهای کوهستانی، ارتباط در سطح راههای نورآباد برقرار است و عبور و مرور به کندی صورت می گیرد اظهار داشت: ارتباط در تمامی محورهای برف گیر به ویژه در محورهای ارتباطی کرمانشاه - نورآباد، نهاوند- نورآباد، خرم آباد به نورآباد و گردنه برف گیر گشور در جریان است و تردد به کندی صورت می گیرد.

فرماندار دلفان ادامه داد: از همه رانندگان و مسافرانی که قصد عبور از محورهای این شهرستان را دارند می خواهیم که خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی از قبیل زنجیر چرخ و وسایل گرمایی مجهز کنند.

بارش برف برخی از مدارس قزوین را تعطیل کرد

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان قزوین از تعطیلی برخی مدارس ابتدایی و متوسطه استان به علت بارش برف و برودت هوا خبر داد.

یوسف خدایاری اظهار کرد: به دلیل بارش برف وبرودت هوا مدارس ابتدایی شیفت صبح مناطق شهرستان البرز، ناحیه یک، ناحیه دو، آبیک، بویین زهرا، تاکستان، ضیاآباد، خرمدشت، شال، اسفرورین تعطیل است.

وی افزود: همچنین مناطق طارم، الموت غربی وشرقی، آوج و بخش کوهین و آقا بابا مدارس سه دوره تحصیلی شیفت صبح و بعد از ظهر فردا تعطیل است.

طبق پیش بینی اداره کل هواشناسی استان قزوین، افت شدید دمای هوای استان تا اواخر وقت فردا ادامه دارد.

دمای هوا در مناطق مختلف استان به طور متوسط، ۱۰ درجه کاهش یافته است.

مدارس شماری از شهرستانهای کردستان در روز دوشنبه تعطیل اعلام شد

اداره کل آموزش و پرورش کردستان از تعطیلی مدارس سه شهرستان این استان در روز دوشنبه ۱۶ آذر ماه به دلیل بارش برف، سرمای هوا و همچنین لغزندگی سطح معابر خبر داد.

در حالی که امروز مدارس تعدادی از شهرستان های کردستان به دلیل بارش برف و لغزندگی معابر تعطیل شده بود، این روند طی روز دوشنبه نیز در شماری دیگر از شهرستان های استان ادامه داد.

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش کردستان در این رابطه گفت: به علت ادامه بارش برف، سرمای هوا، یخبندان و لغزندگی معابر، مدارس برخی از شهرستان های کردستان فردا دوشنبه نیز تعطیل شد.

وی ادامه داد: تمام مدارس شهر و روستای شهرستان های سقز، بیجار، دیواندره و منطقه کرانی فردا دوشنبه نیز تعطیل است.

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: همچنین فردا دوشنبه مدارس ابتدایی و متوسطه اول (راهنمایی) شهرستان های مریوان، قروه، بانه و منطقه سریش اباد در سطح شهر و روستا تعطیل است.

وی با اشاره به دیگر مدارسی که روز دوشنبه تعطیل هستند، افزود: همچنین فردا دوشنبه مدارس ابتدایی شهر و روستای شهرستان های سنندج، کامیاران، سرواباد، دهگلان و مناطق کلاترزان و موچش در نوبت صبح تعطیل است.

بارش برف از بامدا روز یکشنبه در استان کردستان آغاز شده است و علاوه بر تعطیلی مدارس باعث مسدود شدن راه شماری از روستاهای این استان نیز شد.

در همین حال تردد در شماری از محورهای اصلی استان نیز به کندی صورت می گیرد و برای عبور از گردنه های صعب العبور کردستان داشتن زنجیر چرخ لازم است.

مدارس ابتدایی و دوره اول متوسطه در استان زنجان تعطیل شد

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: با توجه به بارش سنگین برف و برودت هوا تمام مدارس ابتدایی و دوراه اول متوسطه استان زنجان در نوبت صبح روز دوشنبه تعطیل است.

مرتضی تمجیدی افزود: در حال حاضر با توجه به بارش برف سنگین در زنجان، فردا تمام مدارس شیفت صبح مقطع ابتدایی و دوره اول متوسطه در استان زنجان تعطیل است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بارش برف در استان شدید است و اگر این بارش تا بعد از ظهر فردا ادامه پیدا کند مدارس شیفت بعد از ظهر هم تعطیل خواهد شد.

مدیر کل آموزش وپرورش استان زنجان گفت: تمامی مدارس استان زنجان شیفت صبح روز دوشنبه ۱۶ آذر ماه تعطیل است.
محور هراز بسته شد/بارش شدید برف در پایتخت

خبرگزاری ایرنا: سرپرست مدیریت راه های استان تهران ازمسدود شدن جاده هراز در هر دو استان های تهران ومازندران خبر داد وگفت: این محور به دلیل شدت بارش برف، کولاک و احتمال سقوط بهمن تا اطلاع ثانوی مسدود است.

«فرشاد اسکندری» بامداد دوشنبه افزود: حوالی ساعت پنج وبیست دقیقه بامداد امروز (دوشنبه) به دلیل بارش شدید برف واحتمال سقوط بهمن درمحورهراز، عوامل راهداری استان های تهران ومازندران این محور را مسدود کرده ودرحال حاضر مشعول عملیات بازگشایی محور هراز هستند.

وی با بیان اینکه تمامی جاده های استان تهران، محورهای تهران- ساوه، تهران- قم، تهران - کرج وسایر بزرگراه های این استان با بارش برف روبرو است تصریح کرد: اما با تلاش عوامل راهداری هیچ جاده ای مسدودی درمحورهای مواصلاتی استان تهران نداریم.

سرپرست مدیریت راه های استان تهران به شهروندان توصیه کرد جهت عبور از جاده های استان، خودروی خود را به زنجیر چرخ مجهز کرده و برای اطلاع از وضعیت جاده های استان با سامانه تلفن گویای 141 تماس حاصل کنند.
بارش برف و باران و کولاک، مدارس را تعطیل کرد

خبرگزاری میزان: بر اساس گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش استان ، مدارس شهرستان های ورزقان ، چاراویماق ، سراب ، مهربان ، بخش نظرکهریزی شهرستان هشترود، ، بخش های ترکمانچای ، کندوان و کاغذکنان شهرستان میانه ، بخش خراجوی شهرستان مراغه و همچنین مدارس روستاهای شهرستان اهر در تمام مقاطع تحصیلی برای نوبت صبح تعطیل است .

 مقاطع ابتدائی و دوره اول دبیرستان های عجب شیر و تسوج در نوبت صبح تعطیل بوده و زنگ مدارس پیش دبستانی و ابتدائی شهرستان هوراند هم با یک ساعت تاخیر نواخته می شود.

همچنین مدارس روستاهای شهرستان هشترود در تمام مقاطع و مدارس شهری در مقاطع پیش دبستانی و ابتدائی تعطیل است.
تمام مدارس روستاهای شهرستان میانه ، آچاچی و تیکمه داش همچنین مدارس پیش دبستانی و ابتدائی بستان آباد تعطیل اعلام شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سراب هم تمام کلاس های این دانشگاه در روز دوشنبه تعطیل خواهد بود.

همچنین بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه های آزاد اسلامی بستان آباد و ورزقان ، کلاس های این دو واحد دانشگاهی روز دوشنبه از ساعت 10 شروع می شود.

روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی نیز اعلام کرد: تمامی مدارس مقاطع مختلف شهر و روستای مناطق شازند، سربند، کمیجان و خنداب در روز دوشنبه تعطیل است.

بر اساس اعلام این روابط عمومی، مدارس ابتدایی ومتوسطه اول شهری ناحیه یک و دو اراک، کلیه مدارس روستایی در مقاطع مختلف تحصیلی شهرستان اراک در نوبت صبح و مدارس ابتدایی شهری فراهان و مدارس روستایی ابتدایی و متوسطه اول و متوسطه دوم فراهان در نوبت صبح دوشنبه تعطیل است.

روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی افزوده است: مدارس منطقه نوبران نیز با یک ساعت تاخیر کار خود را آغاز می کنند.

بر اساس اعلام روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، نشست مدیران مدارس استان مرکزی نیز فردا دوشنبه لغو شده است.

بارش برف از صبح روز یکشنبه در نقاط مختلف استان مرکزی آغاز شده و هم چنان ادامه دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان نیز گفت: همه مدارس مقاطع ابتدایی و متوسطه اول این استان به علت بارش برف، کولاک شدید و سرما در نوبت صبح فردا /16 آذر/ تعطیل است.

مرتضی تمجیدی افزود: در صورت تداوم این وضعیت جوی و تعطیلی مدارس نوبت عصر فردا /16آذر/ تا ساعت 11 قبل از ظهر همین روز اعلام خواهد شد.

رییس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش کردستان نیز گفت: به علت ادامه بارش برف، سرمای هوا ، یخبندان و لغزندگی معابر، مدارس برخی از شهرستان های کردستان فردا دوشنبه نیز تعطیل شد.

علیرضا منتشلو  افزود: تمام مدارس شهر و روستای شهرستان های سقز، بیجار، دیواندره و منطقه کرانی فردا دوشنبه تعطیل است.

وی گفت: همچنین فردا دوشنبه مدارس ابتدایی و متوسطه اول (راهنمایی) شهرستان های مریوان، قروه، بانه و منطقه سریش اباد در سطح شهر و روستا تعطیل است.

به گفته وی همچنین فردا دوشنبه مدارس ابتدایی شهر و روستای شهرستان های سنندج، کامیاران، سرواباد، دهگلان و مناطق کلاترزان و موچش در نوبت صبح تعطیل است.

بارش برف امروز نیز مدارس هشت شهرستان استان را به تعطیلی کشاند.

در حال حاضر به دلیل بارش سنگین برف راه هزار روستای استان کردستان بسته است.

مدیرکل مرکز مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری گفت: به دلیل برودت هوا و بارش برف درشهرستان کوهرنگ فعالیت مدارس این شهرستان روز دوشنبه با یک ساعت تاخیر آغازمی شود.

فرهاد ستاری افزود: با توجه به بارش برف در شهرستان کوهرنگ و موافقت استاندار، آغاز فعالیت تمام مدارس و مقاطع تحصیلی نوبت صبح این شهرستان برای رفاه حال دانش آموزان از ساعت 9صبح است.

به گزارش ایستگاه های هواشناسی میزان بارش برف در گردنه های شهرستان کوهرنگ به بیش از 60 سانتیمتر رسیده است.


روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استان کرمانشاه یکشنبه شب در اطلاعیه ای مدارس مقطع ابتدایی 11 شهرستان استان را در روز دوشنبه به علت برودت هوا و یخبندان تعطیل اعلام کرد.

براساس این اطلاعیه مدارس مقطع پیش دبستانی و ابتدایی شهرستانهای کرمانشاه، کنگاور، صحنه، هرسین، سنقروکلیایی، اسلام آبادغرب، دالاهو، پاوه، روانسر، جوانرود و ثلاث باباجانی تعطیل است.

براساس این اطلاعیه مدارس مقطع متوسطه اول و دوم شهرستانهای فوق نیز با دو ساعت تاخیر شروع می شود.

مدارس مقطع ابتدایی شهرهای کنگاور، سنقر، پاوه و باینگان در نوبت صبح روز یکشنبه نیز تعطیل بود.

با بارش برف طی روزهای اخیر دمای هوای شهرهای استان کرمانشاه بین پنج تا 10 درجه کاهش یافته است.

مدیرکل بحران  استان ایلام گفت: با توجه به شرایط نامساعد جوی و برودت و سرمای هوا، فعالیت مدارس، ادارات و دیگر بخش های اداری و آموزشی ایلام روز دوشنبه (فردا) با 2 ساعت تاخیر آغاز می شود.

احمد کرمی  اظهار کرد: براساس تصمیم شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ایلام، مدارس مقاطع مختلف تحصیلی، مهدهای کودک و ادارات و بانک های شهرستان های ایلام، ملکشاهی، ایوان، چرداول و بخش های تابعه و همچنین بخش میمه و زرین آباد با 2 ساعت تاخیر فعالیت های خود را آغاز می کنند.

وی افزود: این تصمیم با توجه به بارش برف و سرمای شدید هوا گرفته شده است بنابراین فعالیت های آموزشی و اداری روز دوشنبه ساعت 9 صبح شروع خواهد شد.

کرمی تاکید کرد: این تاخیر در شروع فعالیت شامل دستگاه های امدادی و خدمات رسانی نمی شود.

مدیریت بحران استان قم اعلام کرد به دلیل بارش سنگین برف و برودت هوا، مدارس ابتدایی نوبت صبح در شهر قم تعطیل است.

همچنین در بخش های دیگر استان قم کلیه مقاطع تحصیلی در نوبت صبح و عصر امروز تعطیل است.
مدارس نوبت صبح استان البرز تعطیل شد

خبرگزاری ایرنا: مدارس تمامی مقاطع تحصیلی نوبت صبح روزدوشنبه استان البرز به دلیل بارش برف تعطیل اعلام شد.

به دلیل بارش برف ازروزگذشته وادامه آن تا صبح امروز که منجر به برودت هوا و لغزندگی تمام معابر استان شده، تمامی کلاس های درس مقاطع مختلف تحصیلی صبح امروز تعطیل می باشد.

درپی ورود جبهه هوای سرد همراه با بارش برف معابر استان البرز لغزنده شده است.

هم اکنون در تمام مناطق استان البرز شاهد بارش برف هستیم که در صورت شدت آن، از سوی آموزش و پرورش استان برای تعطیلی مدارس در نوبت بعد از ظهر امروز تصمیم گیری خواهد شد.

مدارس پایه ابتدایی شهر و روستاهای  فیروزکوه هم بعلت بارش برف امروز تعطیل است .

روابط عمومی آموزش و پرورش فیروزکوه اعلام کرد : بعلت بارش برف ، کاهش محسوس دما و لغزندگی معابر ، مدارس شهر و روستاهای فیروزکوه در مقطع ابتدایی و پیش دبستانی در دو نوبت صبح و عصر امروز تعطیل است.

به علت بارش برف و سردی هوا و لغزندگی معابر و جاده ها ، مدارس همدان هم در نوبت صبح تعطیل است.

روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان در اطلاعیه ای اعلام کرد به علت بارش برف و سرد شدن هوا مراکز پیش دبستانی ، دوره ابتدایی و دوره اول متوسطه در شهرستانها و مناطق ملایر ، نهاوند ، اسدآباد ، جوکار، سامن و خزل و همه دوره های تحصیلی در نواحی یک ودو همدان ، بهار، لالجین ،تویسرکان قلقلرود ، رزن ، کبودراهنگ ، گل تپه ، قهاوند، سردرود ، فامنین و قروه درجزین در نوبت صبح تعطیل می باشد.

بارش برف همچنین دیروز مدارس همدان را در نوبت بعدازظهر تعطیل کرد.کارشناس هوا شناسی استان همدان گفت : بارش برف که از بامداد یکشنبه آغاز شده تا بعدازظهرامروز  ادامه دارد .آقای پیرتاج ،آسمان استان را ابری همرا با بارش برف پیش بینی کرد و افزود : دوشنبه پس از خروج سامانه بارشی کاهش 8 درجه دما را خواهیم داشت.

دمای همدان به علت بارش برف به 2 درجه زیر صفر رسیده است.

برخی از مقاطع تحصیلی در استان قزوین هم به علت بارش شدید برف و کاهش دما تعطیل شد. مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت : تمامی مقاطع تحصیلی در شهرستان آوج و بخش های الموت غربی و شرقی، طارم سفلی، کوهین دوشنبه در دو نوبت صبح و بعدازظهر تعطیل است.

به گفته سالار قاسمی ، مدارس ابتدایی ناحیه یک و دو شهر قزوین و شهرستان های البرز، بوئین زهرا، تاکستان و آبیک و بخش های خرمدشت، اسفرورین، شال و ضیاء آباد هم در نوبت صبح تعطیل است.اداره کل هواشناسی استان قزوین هم اعلام کرد: بارش برف تا ظهر  ادامه دارد.

ادامه بارش برف مسئولان آموزش وپرورش مهاباد را هم واداشت مدارس را تعطیل اعلام کنند.

به گفته رحمانی مسئول روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش مهاباد باتوجه به تداوم بارشها و برودت زیاد هوا و لغزنده شدن راهها ، مدارس همه مقاطع شهری وروستایی درنوبت صبح تعطیل است.

برف و سرما مدارس 9 شهر استان اردبیل راهم تعطیل کرد.

اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش اردبیل با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد : تمام مقاطع تحصیلی مدارس شهرستان های اردبیل ؛ خلخال ؛ نیر ؛ نمین ؛ سرعین و مشگین شهر و نیز نواحی هیر ؛ لاهرود و ارشق در نوبت صبح دوشنبه به علت سرمای هوا و ریزش سنگین برف تعطیل هستند.

هم اکنون ارتفاع برف در سطح گذرگاههای درون شهری اردبیل از 15 تا 20 سانتیمتر متغیر است.

هواشناسی اردبیل آسمان شهرستانهای مرکزی و جنوبی استان را صاف تا نیمه ابری اعلام کرد. دمای هوا در صبح روز دوشنبه در این شهرستانها بین یک درجه زیرصفر تا 7 درجه زیر صفر در متغییر است.

اداره کل راه و شهرسازی نیز اعلام کرد که با تلاش نیروهای راهداری تمامی راههای اصلی استان باز اما لغزنده است و رانندگان در گذر از این محورها باید وسایط نقلیه خود را به تجهیزات ایمنی و در برخی مواقع بویژه در جاده خلخال به اسالم به زنجیر چرخ مجهز کنند.

نخستین برف پاییزی در استان سمنان مدارس شاهرود را هم تعطیل کرد

سید حبیب الله میر ابوالحسنی مدیر آموزش و پرورش شهرستان شاهرود در این خصوص گفت : تمامی مدارس ابتدایی ،استثنایی و پیش دبستانی در این شهرستان به علت بارش برف تعطیل است.

سرهنگ نعمت الله معرب رییس پلیس راهور این شهرستان نیز گفت :میزان برفی که بر زمین نشسته است به علت عدم یخ زدگی نیاز به نمک پاشی سطح معابر ندارد .

وی تصریح کرد: لغزندگی سطح معابر رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب توسط رانندگان را بیشتر از هر روز دیگری می طلبد.

تمامی مقاطع تحصیلی مدارس شهرهای دیلمان و عمارلو استان گیلان هم تعطیل اعلام شد.

همچنین تمامی مدارس ارتفاعات گیلان و مناطق کوهستانی در شهرستان های مختلف استان، به دلیل بارش برف تعطیل اعلام شده است.

بنا به اعلام اداره کل راه و شهرسازی گیلان، در مناطق کوهستانی و ارتفاعات استان، بارش برف گزارش شده است.

ارتفاع برف تاکنون در برخی محورهای استان از جمله امام زاده ابراهیم شهرستان شفت پنج سانتیمتر، امام زاده اسحاق 15سانتیمتر، محورهای کوهستانی ارتفاعات شهرستان ماسال 50 تا 60 سانتیمتر، اشکورات رودسر 15 تا 20 سانتیمتر، خصیل دشت املش 60 سانتیمتر، آبی نام سیاهکل و سیاهکل - دیلمان 60 سانتیمتر، حشمت آباد رودبار 20 سانتیمتر ، ارتفاعات لات محله رودسر بین 15 تا 20 سانتیمتر، ماسوله 35 سانتیمتر، اسالم - خلخال یک متر و پونل - خلخال 80 سانتیمتر گزارش شده است.

براساس پیش بینی های اداره کل هواشناسی گیلان، آسمان استان در امروز (دوشنبه) ابری، بارش باران مخلوط برف و باران، ارتفاعات، دامنه ها و مناطق سردسیر بارش برف، بتدریج کاهش ناپایداری، اواخر وقت در ارتفاعات و دامنه ها وزش باد جنوبی جریان پیدا می کند.
برای فردا (سه شنبه) نیز آسمان گیلان کمی ابری تا نیمه ابری و مه آلود، افزایش نسبی دما، ارتفاعات یخبندان، اواخر وقت افزایش ابر و وزش باد پیش بینی شده است.

کولاک شدید و یخبندان مدارس تکاب و سردشت در استان آذربایجان غربی را هم به تعطیلی کشاند.

به گزارش میزان،روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان تکاب اعلام کرد: کلیه مدارس روستاهای این شهرستان در تمام مقاطع تحصیلی امروز دوشنبه به علت یخبندان و کولاک شدید تعطیل است.

بر اساس اعلام این اداره، کولاک شدید تردد در محورهای روستایی تکاب و عزیمت معلمان و کارکنان به مدارس روستایی را با مشکل مواجه ساخته است.

بر اساس این گزارش کاهش شدید دمای هوا و یخبندان موجب تعطیلی مدارس روستایی تکاب شده است.

اداره هواشناسی تکاب دمای هوای تکاب در 24 ساعت گذشته را 15 درجه سانتیگراد زیر صفر اعلام کرد و از کاهش دمای هوای این شهرستان تا 20 درجه سانتیگراد زیر صفر خبر داد.

این اداره همچنین نسبت به یخبندان شدید معابر عمومی تکاب هشدار داد.

بیش از 12 هزار نفر دانش آموز در شهرستان تکاب مشغول به تحصیل بوده و بیش از نیمی از آنها در روستاهای این شهرستان ساکن هستند.

همچنین رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان تکاب از کولاک شدید و یخبندان در تمام محورهای بین شهری تکاب خبر داد و افزود: تردد در جاده تکاب به بیجار و تکاب به شاهین دژ بدون زنجیر چرخ امکانپذیر نیست.

کاظم پاشایی اظهار کرد: شهروندان تا بازگشایی کامل مسیرها در جاده های تکاب ـ دندی و تکاب به دوراهی ایرانخواه از تردد در این محورها خودداری کنند.

بارش برف وکولاک شدید از ظهر روز یکشنبه شهرستان تکاب در جنوب استان آذربایجان غربی را فرا گرفته و موجب اختلال در تردد خودروها و عبور و مرور ساکنان این شهرستان شده است.

روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان سردشت نیز اعلام کرد: به علت لغزندگی سطح خیابان ها و معابر عمومی این شهرستان، مدارس مقاطع ابتدایی و راهنمایی شهری و روستایی شهرستان سردشت در نوبت صبح تعطیل است.

اداره هواشناسی سردشت ارتفاع برف در مناطق شهری را پنج و در ارتفاعات بیش از 30 سانتیمتر و دمای هوا را چهار درجه سانتیگراد زیر صفر اعلام کرد.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top