اختصاصی وکیل ملت:

پزشک و پرستار خاطی خمینی شهر بازداشت شدند/ بالاخره یکی از مردم عذرخواهی کرد

وکیل ملت: زهره محمد حسین پور/جمعه ششم آذر ، پسر بچه ای به نام « صدرا زاهدپور » به دلیل جراحت چانه به بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر مراجعه و بصورت سرپایی و با بخیه، محل جراحت درمان شد اما کادر پزشکی به دلیل عدم تمکن مالی خانواده‌ای در پرد‌اخت هزینه بخیه چانه فرزند‌شان، اقد‌ام به کشید‌ن بخیه این کودک کردند.

تاریخ انتشار: 16آذر1394|14:49

پزشک و پرستار خاطی خمینی شهر بازداشت شدند/ بالاخره یکی از مردم عذرخواهی کرد
| کد خبر: 65846

این مسئله غیر انسانی موجی از واکنش ها را در فضای مجازی به همراه داشته است بطوریکه پای معاون درمان وزیر بهداشت را جهت رسیدگی به این حادثه پزشکی "بیمارستان خمینی‌شهر" کشید. موضوع انقدر حاد است که روز گذشته هم از سوی وزارت بهداشت دو تیم نظارتی ارشد به اصفهان اعزام شدند تا این موضوع را در دانشگاه علوم پزشکی مربوطه مورد کارشناسی دقیق قرار دهند. از خمینی شهر خبر می رسد که پس از تفهیم اتهام بنا به دستور مقام قضائی پزشک و پپرستار خاطی برای انجام تحقیقات تکمیلی، راونه بازداشتگاه نیروی انتظامی شدند.

مراجع قضایی قاطع هستند

یوسف کریمی معاون دادستان شهرستان خمینی شهر با تاکید براینکه مراجع قضائی این شهرستان با قاطعیت به این پرونده رسیدگی خواهند کردگفت : در آینده نزدیک، اخبار تکمیلی از اقدامات قضائی و تحقیقات درباره این پرونده در اختیار رسانه ها قرار می گیرد .

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی نیز با اشاره به اینکه تخلف کادر پزشکی بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی خمینی شهر بطور جد از سوی این دانشگاه در حال پیگیری است تصریح کرد: در این خصوص منتظر صدور حکم نهایی توسط دادگاه هستیم.

دکتر حمید رضا طلوعی با تاکید بر اینکه در این اتفاق، اصول اخلاقی زیر سئوال رفته و منشور حقوقی بیمار از سوی تیم پزشکی رعایت نشده ، تصریح کرد: پزشک و پرستار دخیل در این اتفاق با حکم رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تعلیق شده اند.

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان عذرخواهی کرد

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در این مورد از مردم عذرخواهی کرده و قول داده است که مسوول شیفت و افراد متخلف را به دستگاه قضایی معرفی کند.

رییس کل دادگستری استان اصفهان نیز در این باره گفت: این دو نفر در دادسرا حضور یافتند.احمد خسروی‌وفا با بیان اینکه پرونده فعلا در حال بررسی است، گفت که هنوز فردی را در رابطه با این موضوع بازداشت نکرده‌ایم ولی اگر لازم باشد این کار را انجام می‌دهیم.وی با اشاره به اینکه عنوان اتهامی این افراد عدم کمک به مصدوم است، گفت: پدر و مادر طفل شکایت کرده‌اند، البته از لحاظ جنبه عمومی جرم هم این موضوع قابل بررسی است.

محسن حجتی، مسئول بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان موضع سازمان بسیج جامعه پزشکی این استان نسبت به این پدیده غیراخلاقی را بسیار جدی و محکم دانست و خاطرنشان کرد: موضوعی که برای این پسر 4 ساله در بیمارستان اشرفی اصفهانی پیش آمد بسیار ناراحت کننده و اشتباه بوده است و باید این مسئله به طور جدی پیگیری و حل شود.

آبروی شهر رفت

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان گفت: از طرفی هم آبروی شهر در میان است که به همین خاطر تمامی عوامل پیگیر موضوع هستند تا به سرانجام برسد و در گزارشات بعدی جزئیات بیشتری از جلسه دادگاه را به اطلاع عموم خواهیم رساند.

خوشبختانه شخص وزیر بهداشت نسبت به این مسائل حساس است و حتی اگر نیمه‌های شب نیز از موضوعی مطلع شود، دستور پیگیری سریع می‌دهد.

به گفته سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت متخلفان به دستگاه قضا معرفی شده‌اند و تیم بازرسی ویژه وزارت بهداشت نیز در حال پیگیری ماجراست.

 

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 4

سلمان
|
19آذر ماه 1394
1
6
باز کردن جراحت زخم فرشته ای چهار ساله جنایت کوچکی نیست حال ما چگونه سلامت تن را به این گونه افراد بسپاریم پس بذر جنایت را ریشه کن کنیم تا اینکه قلمه بزنیم
خدا ازت نگذره چطور دلت خواست نا مسلمان
لعنت بر تو و شمر و حرمله
مهرداد
|
19آذر ماه 1394
0
6
فقط میتونم بگم خیلی بی شرف و پستی
فیروزه
|
21آذر ماه 1394
1
0
خدا را شکر اینطور که سایت الف نوشته این موضوع صحت نداره و ساختگی بوده . من مطمعنم پزشکان و پرستاران مهربان ما چنین کارهایی نمی کنند

پاسخ ها

انسان
25آذر ماه 1394
خیلی دووست داری اینطوری فکر کنی؟؟؟؟
اول برو تحقیق کن.بعد انقدر مطمعن شو.
متاسفم برات

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top