بیستمین جلسه دادگاه متهمان پرونده نفتی با پرسش و پاسخ قاضی صلواتی آغاز شد

وکیل ملت: جلسه بیستم رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده نفتی با پرسش و پاسخ قاضی صلواتی و م.ش و همچنین آغاز دفاعیات وکیل این متهم همراه بود.

تاریخ انتشار: 17آذر1394|10:46

 بیستمین جلسه دادگاه متهمان پرونده نفتی با پرسش و پاسخ قاضی صلواتی آغاز شد
| کد خبر: 66383

در بیستمین جلسه رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی، م.ش و ح.ف.ه در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی امروز سه شنبه با حضور هر سه متهم به صورت علنی برگزار شد.
قاضی صلواتی ساعت 8 و 55 دقیقه با احضار متهم ردیف دوم در جایگاه خواست چند سوال از او بپرسد که م.ش قبل از ایراد سوالات رییس دادگاه گفت: در خصوص بحث اونور ایر که روز گذشته مطرح کردم باید بگویم زمانی که خودمان در این شرکت بودیم سهام این شرکت به قیمت خوبی یعنی 255 میلیون دلار فروش می رفت که می توانیم از ترکیه بابت اقدامی که سهامدار 51 درصدی این شرکت انجام داد شکایت کنیم.
قاضی صلواتی از متهم پرسید که آیا قبل از معاملات نفتی با بابک زنجانی آشنا شده است و زمان آشنایی اش از کجا بود که متهم پاسخ داد: در سال 88-89 از طریق دکتر ف.ح.ه برای خرید هواپیما به بابک زنجانی معرفی شده بودم و از قبل نیز برای ماهان چن هواپیما خریده بودم.
قاضی مجددا از او پرسید: آیا با زنجانی قرارداد نوشته اید و اگر نوشته اید در چه زمینه ای بوده توضیح دهید
م.ش پاسخ داد: قرارداد نه اما یک تفاهم نامه کارگزاری نوشتیم.
قاضی پرسید: آیا این تفاهم نامه برای خرید هواپیما، کشتی، هتلی در انگلیس و فروش نفت بود و متهم گفت که اصلا نفتی نخریدیم و خرید هتل در انگلیس انجام نشد این تفاهم نامه برای خرید هواپیما و کشتی انجام شد.
متهم اضافه کرد: یک دلار برای هر فروش هر بشکه نفت دریافت می کردم و 5 درصد سهام اونور ایر نیز به من تحویل داده شد.
قاضی صلواتی در ادامه از متهم سوال کرد که آیا قبل از الف.و.د که با بابک زنجانی آشنا بود شما این آقا که همان مدیرعامل صندوق بازنشستگی نفت است را می شناختید که متهم گفت: آری خیلی وقت قبل از آن با این آقا آشنا بودم.

** نشست لوزان به بحث انتقال پول اچ کی اختصاص داشت نه نفت
قاضی پرسید: شما بابک زنجانی را به مدیرعامل صندوق بازنشستگی نفت معرفی کردید که متهم پاسخ داد: نه او خود بابک زنجانی را می شناخت؛ در جلسه ای که در لوزان برگزار شد نیز هیچ بحث فروش نفت مطرح نبود.
متهم ردیف دوم پرونده نفتی در پاسخ به این سال که بابک زنجانی را به چه عنوان به مدیر صندوق معرفی کردید گفت: آقای ک.د درخواستی داشت که پول اچ کی به صندوق بازنشستگی واریز شود و قاضی ادامه داد که سوال من این نبود، شما بابک زنجانی را اینطور به مدیرعامل صندوق بازنشستگی معرفی کردید که او یک بانکدار حرفه ای و شخصی است که پول نفت را نقدا می پردازد که متهم نفتی نیز این موضوع را شدیدا تکذیب کرد و اضافه کرد: جلسه راجع به 300 میلیون دلاری بود که خواستند از اچ کی به صندوق بازنشستگی ارسال شود.
قاضی ادامه داد: چا جواب سوال من را نمی دهید شما بابک زنجانی را اینگونه به صندوق بازنشستگی معرفی کردید و این موضوع در پرونده موجود است؛ م.ش نیز پاسخ داد که عین واقعیت را می گویم و حاضرم من را با آقای الف.و.د و ک.و روبه رو کنند چون با روبه رو کردن نمایندگان دادستان مشخص می شود چه کسی راست چه کسی دروغ می گوید.
قاضی با تکرار چند باره این سوال که ورود بابک زنجانی به نفت از طریق شما بود، از متهم خواست در این باره توضیح دهد و م.ش نی گفت: این نظر شماست؛ در آن زمان همه می خواستند نفت را بفروشند و حتی زنجانی بعد از جلسه لوزان گفته بود که نفت نمی خواهد.

دسته بندی حقوق تجارت , حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top