رای اعتماد به شهردار با پیشنهاد دو سوم اعضای شورا قابل طرح است

وکیل ملت: مجلس مصوب کرد: با پیشنهاد حداقل دو سوم اعضای شورا درخواست رای عدم اعتماد به شهردار به طور فوق العاده قابل طرح در شورا است.

تاریخ انتشار: 17آذر1394|12:01

رای اعتماد به شهردار با پیشنهاد دو سوم اعضای شورا قابل طرح است
| کد خبر: 66481

به گزارش وکیل ملت ، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی امروز سه‌شنبه 17 آذر طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات و وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور و انتخابات شهرداران را بررسی و مصوب کرده‌اند.

نمایندگان در ماده 3 این طرح مصوب کرده‌اند ماده 82 این قانون و تبصره آن به شرح زیر اصلاح شود:

طبق تبصره 1 این ماده در فاصله صدور رای عدم اعتماد به شهردار و یا پذیرش استعفا و یا خاتمه خدمت شهردار تا انتخاب فرد جدید که نباید بیش از سه ماه به طول انجامد یکی از معاونان شهردار و یا کارکنان رسمی یا ثابت شهرداری با انتخاب شورای شهر عهده‌دار و مسئول اداره امور شهرداری می‌شود. چنانچه شورای اسلامی شهر حداکثر ظرف مدت سه ماه نتواند شهردار خود را انتخاب کند مرجع صدور حکم شهردار راساً اقدام به معرفی و صدور حکم برای شهردار جدید می‌کند.

طبق تبصره 2 این ماده با پیشنهاد حداقل دو سوم کل اعضای شورا، درخواست رای عدم اعتماد به شهردار به طور فوق‌العاده قابل طرح در شورا است و در صورتیکه با رای سه چهارم کل اعضا در اولین جلسه شورا به تصویب برسد، شهردار برکنار می شود و شورا بلافاصله نسبت به انتخاب سرپرست شهرداری برابر این قانون اقدام می‌کند.

 

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top