تاریخ انتشار: 17آذر1394|16:39

| کد خبر: 66739

پاسخ واحد علوم و تحقیقات به جو سازی های بسیج دانشجویی

وکیل ملت: پیرو خبرسازی های کذب برخی رسانه ها در پوشش رپورتاژگونه جوسازی بسیج دانشجویی واحد علوم و تحقیقات علیه مکان مقدس دانشگاه، روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات جوابیه ای بدین شرح منتشر کرد:

1) مطابق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و بنا به بخشنامه سازمان مرکزی به شماره 11/2421مورخ 10/09/1394 هرگونه تجمع سیاسی، جلسه، کرسی آزاد اندیشی و ... مربوط به تشکل های دانشجویی ازجمله بسیج دانشجویی باید در هیأت ناظر بر تشکل ها ( هیأت سه نفره) مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.
این هیأت پس از دریافت دستورالعمل اجرای برنامه های روز دانشجو، تقاضاهای متعدد تشکل ها و کانون های دانشجویی را مورد بررسی قرار داده و تنها یک جلسه بزرگ و مرکزی با مشارکت کانون ها و تشکل های داوطلب را تصویب نمود و به هیچ تشکل دیگری از جمله کانون یا بسیج مجوز برگزاری مراسم در روزهای 16 و 17 آذرماه تحت عنوان روز دانشجو داده نشد و طبعا برگزاری هرگونه جلسه دیگری به جز جلسه مصوب نیز غیر قانونی اعلام گردید. گفتنی است جلسه بزرگ روز دانشجو باشکوه هرچه تمام تر با سخنرانی آقای مهندس باهنر، نائب رئیس محترم مجلس شورای اسلامی با حضور گسترده دانشجویان و اساتید در واحد علوم و تحقیقات برگزار گردید.
2) بسیج دانشجویی واحد علوم و تحقیقات بدون داشتن مجوز قانونی و با زیرپا گذاشتن مقررات دانشگاه، اقدام به انتشار پوستر، اطلاعیه و خبر تحت عنوان برگزاری جلسه ای در فضای آموزشی دانشگاه  نمود. دفتر کار بسیج دانشجویی یکی از اتاق های طبقه دوم ساختمان علوم انسانی است که در بین کلاس های درسی است و صرفا محل کار اداری است و به هیچ وجه به عنوان محلی برای تشکیل جلسه و برگزاری نشست نیست.
متأسفانه بعضی از اعضای بسیج دانشجویی با درگیر شدن و ضرب و شتم پرسنل حفاظت دانشگاه (فایل و تصویر موجود است) اقدام به نصب سیستم صوتی و سر دادن شعار در فضا و راهرو دانشگاه نمودند که منجر به بی نظمی دانشگاه و تعطیلی کلاسهای درس صدها دانشجو و نارضایتی آنها گردید که بسیاری از آنها بعضا از راه های دور جهت انجام امور آموزشی به دانشگاه آمده بودند.
3) ادعای مسئول بسیج دانشجویی واحد علوم و تحقیقات مبنی بر پلمپ دفتر کار بسیج دانشجویی و محبوس نمودن عده ای در اتاق بسیج، کذب محض می باشد. ضمن اینکه حراست دانشگاه برخلاف ادعای گفته شده صرفا آن عده معدود را به آرامش و ترک محل دعوت می نمود، متأسفانه در مواردی پرسنل حراست دانشگاه به طور مظلومانه مورد ضرب و شتم نیز قرار گرفتند و برخلاف ادعای صورت گرفته به هیچ دانشجویی حتی دانشجویان خاطی تعرضی صورت نگرفته است.
4) دانشگاه و پرسنل خدوم و زحتمکش که مورد ضرب و شتم قرار گرفته و قربانی خشونت و بی قانونی عده ای معدود گردیده اند، ضمن اظهار تأسف از اینکه این عده معدود با یدک کشیدن نام مقدس بسیج، خود را مجاز به هرگونه قانون شکنی و مردم آزاری و اعمال خشونت می دانند، موضوع را از طریق مراجع قضایی و نهادهای قانونی دانشگاه پی گیری خواهند نمود.
5) از آن رسانه محترم انتظار می رود عرصه مقدس "خبر نویسی" را رعایت نموده و بدون اینکه خبرنگار آن رسانه در محل حضور داشته باشد، صرفا به ادعای یک نفر آن هم با تماس تلفنی اکتفا ننموده و اصل ماجرا را از مبادی رسمی جویا شود تا شائبه جهت گیری و اعتبار منبع آن رسانه در بین افکار عمومی دچار خدشه نگردد.
 

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top