تاریخ انتشار: 18آذر1394|00:13

| کد خبر: 66926

قانون ساماندهی حاشیه شهرها به صورت غیرقانونی متوقف شده است

وکیل ملت: نماینده مردم بجنورد در مجلس ضمن انتقاد از توقف قانون ساماندهی حاشیه شهرها، از وزیر کشور خواست نسبت به اجرای این قانون اقدامات لازم را انجام دهد.

موسی‌الرضا ثروتی در گفت وگو با خانه ملت، با انتقاد از بی توجهی به ساماندهی حاشیه شهرها، گفت: قانون حاشیه شهرها و تقسیمات کشوری به صورت غیرقانونی از سوی دولت متوقف شده است، این در حالی است که طبق قانون برای هر روستا با سه هزار و پانصد نفر جمعیت باید شهرداری داده شود اما در حال حاضر روستاهایی نزدیک شهرها هستند که نه تنها به شهرداری شهرها الحاق نشده‌اند بلکه شهرداری مستقلی هم برای آنها در نظر گرفته نشده است.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت قانون ساماندهی حاشیه شهرها را متوقف کرده، برای این منظور هم چندین بار از وزیر کشور سوال شده اما مشخص نیست دولت و ریاست جمهوری بر چه مبنایی حاضر به اجرای قانون نمی شوند؟

وی یادآور شد: فقر، منکرات، فحشا و اعتیاد در نتیجه عدم اجرای قانون ساماندهی حاشیه شهرها افزایش و البته بر مشکلات حاشیه‌نشینی افزوده است که لازم است نسبت بدان توجه ویژه شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ضروری است تا وزیر کشور نسبت به اجرای قانون حاشیه شهرها توجه ویژه داشته باشد، چراکه در حال حاضر هیچ سرویس خدمات بهداشت و درمان، آموزش و پروش و حتی امکانات تفریحی و ورزشی در حاشیه شهرها ارائه نمی شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، موسی‌الرضا ثروتی در صحن علنی به وزیر کشور در خصوص علت عدم اجرای قانون ساماندهی حاشیه شهرها و خدمات رسانی و تبدیل روستاها با جمعیت سه هزار و پانصد نفری به شهر و عدم پرداخت سهم دهیاری ها از مالیات و ارزش افزوده تذکر داده است.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top