به گزارش وکیل ملت ، سیدمحمد راشدی گفت: از بیست و پنجم آذر به طور متوسط قیمت بلیت قطارها ۸ درصد افزایش می یابد.

وی افزود: از 137 قطاری که در شبکه ریلی تردد می کند ،91 قطار با 10 درصد و کمتر از ان افزایش و 46 قطار نیز حدود 15 درصد افزایش قیمت خواهد داشت.

راشدی اظهار داشت : شرکت هایی مجاز خواهد بود تا 20 درصد افزایش قیمت دهد که در روزهای غیرپیک مسافر هم تخفیف لازم را برای مسافران در نظر بگیرد و شرکت راه آهن نیز نظارت خواهد کرد.

وی گفت: با توجه به اینکه بلیت قطار 45 روزه پیش فروش می شود کسانی که از قبل بلیت خریده اند با همان نرخ قبلی محاسبه خواهد شد.

راشدی افزود: در 15 ماه اخیر افزایش قیمت بلیت نداشتیم اما با توجه به زیان ده بودن قطارهای مسافری ، این افزایش بلیت برنامه ریزی شده است.

وی گفت: شرکت های بخش خصوصی با توجه به زیان ده بودن قطارهای مسافری تمایلی به سرمایه گذاری در این بخش ندارند.

راشدی افزود: به دلیل واگذاری غیر کارشناسی شرکت رجا به تأمین اجتماعی سن ناوگان از 27 سال به 31 سال رسید و ارائه خدمات نیز کاهش یافت.

وی گفت‌: برای کاهش سن ناوگان و افزایش تمایل بخش خصوصی برای سرمایه گذاری بنا به پیشنهاد بخش خصوصی با افزایش قیمت موافقت شده است.

راه اندازی ۱۸ رام قطار فوق العاده به مناسبت ۲۸ صفر
معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی گفت: برای ایام  ۲۸ صفر و شهادت امام رضا(ع) ۱۸ رام قطار در مسیر های تهران، تبریز، مراغه، زنجان به مشهد راه اندازی شده است. 18 هزار مسافر با این قطارها جابجا می شوند.

وی گفت : روزانه 45 قطار به مشهد وارد می شود که روزانه 75 هزار نفر را به این شهر می رساند.

راشدی افزود: برای زائران 28 صفر در شهرهای اطراف مشهد نیز قطارهایی در نظر گرفته شده است تا 10 هزار زائر این مناطق بتوانند به مشهد بروند.

کلید واژه ها بلیط قطار - گران - 20 درصد
دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top