تاریخ انتشار: 18آذر1394|14:55

| کد خبر: 67383

کرباسچی: به موسوی رای ندادم، به کروبی رای دادم

وکیل ملت: کرباسچی در دانشگاه امیرکبیر گفت: ما آخر نفهمیدیم این که به کروبی رای دادیم کار درستی بوده یا رای به موسوی! ولی در هر حال واقعیت این است که من به آیت‌الله کروبی رای دادم!

غلامحسین کرباسچی دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی و شهردار اسبق تهران در مراسم (16 آذر بذر امید) که  در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد گفت: در ابتدا باید خاطره‌ای از کروبی برای شما بیان کنم که ان شالله خدا ایشان را به زودی از زندان نجات بدهد آخرین بار که در این دانشگاه حضور داشتم در مراسمی با «آیت الله! کروبی» در مسجد این دانشگاه برای انتخابات 88 بودم ما روز رای گیری هر دو در اینجا رای دادیم و من با وجودی که در ستاد کروبی کار می کردم عوامل کیهان به این قضیه تاکید داشتند که من به موسوی رای داده‌ام. ما آخر نفهمیدیم این که به کروبی رای دادیم کار درستی بوده یا رای به موسوی! ولی در هر حال واقعیت این است که من به آیت‌الله کروبی رای دادم!

 

وی افزود: در کشور پرداختن به مراسم یکی از مشغولیت هایی شده که وقت و نیروی مجموعه را می گیرد بدون آن که کارایی داشته باشد. باید درباره مراسم و نحوه برگزاری آن فکر کرد که جدای برانگیخته شدن احساسات چه بهره برداری از آن می شود کرد ما جز برای برانگیختن احساسات همدیگر و نزاع و درگیری در مراسم‌ها هیچ بهره برداری از برگزاری مراسم نمی‌کنیم.

 

کرباسچی در ادامه تاکید کرد: دانشجویان کشور با این همه سابقه تحصیلی و فرهنگی که چشم و چراغ کشور هستند باید توجه کنند در چه شرایطی قرار داریم. آیا اگر به ما انگ بزنند که محافظه کار شده‌ایم و چرا به جای صحبت راجع به حصر و آزادی زندانیان حرف‌های دیگری می زنیم کار درستی است؟

 

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی تصریح کرد: دانشجویان باید به این قضیه توجه کنند که ما در کشوری زندگی می کنیم که طبق آخرین آمار 11 میلیون نفر در این کشور حاشیه نشین هستند که سرپناه ندارند و این آمار در دولت قبل تشدید شده در حالی که در دولت اصلاحات وضعیت خوبی داشتیم.

 

وی به ویژگی دانشجویان اشاره کرد و گفت: ویژگی دانشجو این است که برای رسیدن به پست و مسئولیت انتقاد نمی کند و انتقاد و نقد و روشنفکری قشر دانشجو مقطعی نیست. دانشجو به صورت یک جریان سیاسی وضعیت جامعه را نمی بیند بلکه نقص ها و کمبودهای جامعه را از موضع نقد و برمبنای آگاهی و دانش رصد می‌کند.

 

کرباسچی گفت: شما دانشجویان باید پیگیر این مسئله باشید که چرا 11 میلیون حاشیه نشینی وجود دار؟د حاشیه نشینی که فقر و فحشا را به دنبال دارد بخشی از چاره جویی به حکومت برمی گردد اما قسمتی از آن نیز از همین دانشگاه آغاز می‌شود.

 

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی در خصوص سیاست خارجی دولت روحانی گفت: مسئله برجام مسئله مهمی است چرا که مجموعه نظام به این نتیجه رسیدند که وضعیت ما در مقابله با کشورهای دیگر و سیاست خارجی ما وضع خوبی نداشته و به این نتیجه رسیدند که باید مسئله سیاست خارجی را به جایی برسانند که بتوان با کشورهای دیگر تعامل کرد.

 

وی توافق برجام را یک حرکت فوق العاده تاریخی خواند و افزود: عده ای از مخالفین دولت با جوسازی‌های رسانه‌ای و نگاه های نادرست به برجام می خواستند توافق و مذاکرات را بر هم بزنند اما توافق و مذاکرات آنقدر مهم است که حتی بزرگترین مفسران خارجی از آن به عنوان زلزله سیاسی یاد کردند و گفتند که کشورهای بزرگ باید به فکر عواقب قدرتمند شدن ایران باشند.

 

کرباسچی در پایان خاطر نشان کرد: ایران در بین 90 کشور دنیا در ردیف دوم از لحاظ فلاکت قرار دارد. مجموعه تورم و رکود ترکیب فلاکت را تشکیل داده و از بین 177 کشور دنیا ما ردیف 144 را در فساد اداری داریم همه این ها مسائلی است که دانشجویان باید به آن توجه کنند و از آن ها غافل نشوند چرا که برگزاری مراسم 16 آذر و مراسم های این چنینی فقط برای برانگیختن احساسات و نزاع و درگیری نباید باشد و باید به مسائل سیاسی و اجتماعی روز دانشجویان دقت شود.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top