تاریخ انتشار: 19آذر1394|14:41

| کد خبر: 67909

گام های حقوقی استرالیا برای لغو تحریم ها علیه ایران

وکیل ملت: قائم مقام وزیر امور خارجه استرالیا روز پنجشنبه در دیدار با سفیر کشورمان در کانبرا با حمایت از اجرای برجام و قطعنامه شورای حکام، اعلام کرد که استرالیا در حال برداشتن گام های حقوقی لازم به منظور رفع تحریم ها علیه ایران است.

'پیتر وارگیز' قائم مقام وزارت امورخارجه استرالیا، گفت که وزارت خارجه این کشور از سطح کنونی روابط تجاری دوجانبه راضی نیست و به هدف تقویت تجارت و توسعه روابط با ایران درصدد تقویت و تجهیز سفارت استرالیا در تهران می باشد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در کانبرا و قائم مقام وزارت امور خارجه استرالیا در این دیدار راه های بسط و توسعه مناسبات اقتصادی دو کشور را بررسی و بر تبادل هیات های سیاسی و تجاری بین دو کشور نیز تاکید کردند.
'عبدالحسین وهاجی' سفیر جمهوری اسلامی ایران و 'پیتر وارگیز' قائم مقام وزارت امورخارجه استرالیا در این دیدار در خصوص راه های توسعه روابط اقتصادی دو کشور پس از اجرایی شدن برجام و لغو تحریم های اقتصادی و بانکی علیه کشورمان و تبادل هیات های سیاسی و تجاری بین دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در کانبرا ضمن گزارش اجرای برجام توسط کشورمان و با اشاره به اقدام آمریکا و اتحادیه اروپا در صدور دستورالعمل لغو تحریم ها علیه ایران، خواستار تسریع در اقدام دولت استرالیا برای فراهم کردن زمینه لغو تحریم ها در روز اجرای برجام شد.
وهاجی همچنین ایران را جزو امن ترین کشورهای خاورمیانه دانست و گفت که ایران با توجه به فرهنگ و تمدن غنی از جذابیت های بالای گردشگری برخوردار است.
وی خواستار بازنگری استرالیا در توصیه های مسافرتی این کشور به شهروندانش برای سفر به ایران شد.
سفیر کشورمان همچنین باتوجه به وضعیت نامناسب محل نگهداری پناهجویان ایرانی در استرالیا، خواستار تسریع طرف استرالیایی برای حل این موضوع شد.
سفارت ایران در استرالیا در دو سال گذشته برای حدود یکهزار پناهجوی ایرانی که تصمیم به بازگشت داوطلبانه به کشور را داشته اند، مجوز بازگشت صادر کرده است. سفارت جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد بعد از احراز هویت پناهجویان، با آغوش باز پذیرای افرادی خواهد بود که خواستار بازگشت داوطلبانه به وطن هستند.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top