ساعت 23:30 ششم آبان ماه امسال وقوع یک فقره قتل در خیابان آیت‌الله کاشانی بعد از بلوار اباذر به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اعلام شد که با اعلام این خبر تیمی از مأموران کلانتری 140 باغ فیض به محل وقوع این قتل اعزام شدند.

با حضور مأموران در محل وقوع قتل و بررسی‌های اولیه، مشخص شد مقتول دختر جوانی است که از ناحیه سر دچار جراحت شده و بر اثر خونریزی‌های شدید جان خود را از دست داده است.

بعد از تشکیل پرونده قتل عمد و با اعلام خبر به بازپرس کشیک قتل؛ قاضی ایلخانی؛ بازپرس هشتم دادسرای جنایی تهران در محل وقوع قتل حاضر شد و طی تحقیقاتی که از شاهدان صحنه قتل صورت گرفت، مشخص شد مقتول با خودرو شخصی 206 خود از پارکینگ محل سکونتش خارج و در حالیکه کیف دستی‌اش در صندلی عقب خودرو قرار داشته، به قصد صدا کردن مادر و خواهرش از ماشین پیاده شده است؛ در همین زمان جوانی حدود 30 ساله اقدام به سرقت کیف دستی مقتول از صندلی عقب خودرو 206 کرده و جهت فرار سوار یک دستگاه خودرو پراید نوک مدادی می‌شود.

بنابر اظهارات شاهدان عینی، این مرد بعد از ربودن کیف دختر جوان، قصد فرار با خودرو خود را داشته که دختر جوان به دنبال او دویده و از شیشه سمت راننده قصد بازپس‌گیری کیف خود را می‌کند؛ راننده در همین حین شروع به رانندگی می‌کند و دختر جوان را حدود 400 متر به دنبال خودرو روی زمین می‌کشاند که در نهایت دست دختر از کیف و خودرو رها شده و روی زمین می‌افتد که بر اثر برخورد با زمین و جدول، از ناحیه سر دچار شکستگی متعدد شده و متأسفانه جان خود را از دست داد.

با مشخص شدن پلاک خودرو پراید از طریق برگه جریمه‌ای که از ماشین سارق روی زمین افتاده بود، مالک آن به نام روزبه شناسایی شد و با بررسی سوابق روزبه مشخص شد، وی به اتهام ارتکاب جرایم مختلف از جمله سرقت، آزار و اذیت جنسی، بارها دستگیر و روانه زندان شده است.

با شناسایی مخفیگاه متهم در محدوده میدان انقلاب، کارآگاهان به این محل مراجعه و در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که متهم پس از ارتکاب جنایت، از محل سکونتش متواری شده است.

دستگیری متهم

چندی پیش طرح دستگیری سارقان حرفه‌ای از سوی پلیس آگاهی تهران به اجرا درآمد و طی آن ده‌ها سارق حرفه‌ای دستگیر شدند، در یکی از این عملیات‌ها، کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی موفق به دستگیری گروهی از سارقان حرفه‌ای در زمینه کیف‌قاپی شدند و با تحقیقات صورت گرفته، مشخص شد که دستور دستگیری یکی از متهمان قتل توسط اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سیستم جامع پلیس ثبت شده است.

با انتقال این متهم به اداره دهم مشخص شد که وی همان "روزبه.غ"، متهم تحت تعقیب اداره دهم ویژه قتل است که پس از ارتکاب جنایت در خیابان آیت‌الله کاشانی از محل سکونتش متواری شده و طی این مدت در مخفیگاه‌های مجرمان و سارقین حرفه‌ای و سابقه‌دار بوده است .

عامل این جنایت امروز با حضور در دادسرای جنایی تهران در مقابل بازپرس جنایی تهران لب به اعتراف گشود و درباره جزئیات این قتل به بازپرس گفت: زمانی‌ که کیف این دختر جوان را ربودم، سوار ماشینم شدم و به علت ترسی که از دستگیر شدن توسط مردم داشتم، پایم را روی پدال گاز فشار دادم، چند روز بعد از این اتفاق نیز با ماشینم تصادف کردم و خودرو را در یک پارکینگ عمومی گذاشتم.

همچنین متهم این جنایت مدعی شد که اعتیاد شدیدی به مصرف مواد مخدر از نوع شیشه دارد و پیش از زمان سرقت منجر به جنایت نیز مصرف شیشه داشته است. با اظهارات متهم قتل دختر جوان، وی برای تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top