اسماعیل هنیه در این پیام اعلام کرده است: بنده کاملا از جایگاه قدس و فلسطین در قلوب رهبری و مردم ایران آگاه هستم و از این رو، درخواست می کنیم تا عمق و چتر حمایتی راهبردی ملت ایران و تمامی ملت های عربی و اسلامی در هر جای دنیا به منظور پشتیبانی از این انتفاضه با شکوه تامین گردد تا انتفاضه تداوم یابد و به راه خود ادامه دهد.

براساس آنچه که مرکز اطلاع رسانی فلسطین، منتشر کرده است ، متن پیام ویدیویی اسماعیل هنیه نایب رئیس دفتر سیاسی حماس به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

از سرزمین مبارک فلسطین، از بیت المقدس و اطراف و اکناف آن به ملت برادر و مسلمان ایران سلام و درود می فرستم و پیام انتفاضه را خدمت شما تقدیم می کنم.

این انتفاضه مبارک انتفاضه قدس از صحن های مسجد الاقصی آغاز شد و از روح ایمان، روح جهاد و روح مقاومت مردان و زنان مدافع مسجد الاقصی در قدس، کرانه باختری انقلابی و تمامی سرزمین مبارک فلسطین نشات گرفت.

انتفاضه در حالی وارد سومین ماه از عمر خود می شود که قوی، شکست ناپذیر، مهار ناشدنی و در ایجاد وسایل و ابزارهای مقاومت، خلاقیت و نوآوری دارد؛ آن هم از طریق قهرمانی‌ها و دلاورمردی‌هایی که مردان و زنان فلسطین رقم زدند. این انتفاضه با هدف دفاع از میراث امت اسلامی در قدس و مسجد الاقصی، مقابله با دسیسه‌های دشمن صهیونیستی برای تقسیم زمانی و مکانی اولین قبله مسلمانان و سومین حرم شریف الهی و معراج‌گاه پیامبر مکرم اسلام (ص) شکل گرفت.

بنده کاملا از جایگاه قدس و فلسطین در قلوب رهبری و مردم ایران آگاه هستم و از این رو، درخواست می کنیم تا عمق و چتر حمایتی راهبردی ملت ایران و تمامی ملت های عربی و اسلامی در هر جای دنیا به منظور پشتیبانی از این انتفاضه با شکوه تامین گردد تا انتفاضه تداوم یابد و به راه خود ادامه دهد؛ تا اینکه بتواند در مقابل دسیسه ها و نقشه های دشمن بایستد؛ تا اینکه بتوانیم به یاری و اذن الهی به اهداف انتفاضه در حمایت از قدس و مسجد الاقصی، متوقف کردن عربده کشی های شهرک نشینان صهیونیست و آزادی سرزمین و ملت فلسطین جامه عمل بپوشانیم.

برادران و خواهران گرامی! ملت مسلمان ایران! ما به این نکته واقف و آگاه هستیم که فلسطین از چه جایگاه والایی نزد رهبری، رئیس جمهور، دولت، پارلمان و ملت ایران، برخوردار است و قدس چقدر در نگاه شما عزیز و ارزشمند است.

این انتفاضه ادامه خواهد یافت و استمرار خواهد داشت. این انتفاضه ادامه می یابد تا این سرزمین آزاد گردد. با توجه به این موضوع، همه باید در راه حمایت از انتفاضه و در مسیر تامین تمامی مقتضیات تداوم و استمرار آن گام برداریم تا این انتفاضه پویا و قوی باقی بماند.

ملت بزرگ فلسطین با خون و جان خود از سرزمین، آبرو و مقدسات مسلمانان دفاع می کند و در راه فلسطین و قدس از هیچ چیزی دریغ نمی کند. امید زیادی به امت اسلامی مان داریم. امید فراوانی به ملت ایران داریم. ان شاء الله، پیروزی و آزادی از آن ملت فلسطین و امت اسلامی خواهد بود و با هم در صحن های مسجد مبارک الاقصی نماز خواهیم گذارد.

«ویقولون متی هو قل عسی أن یکون قریبا.» (سوره اسراء آیه 51) (به تو می گویند که این اتفاق چه زمانی روی می دهد؟ بگو که شاید وقوع آن نزدیک باشد)

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top