تاریخ انتشار: 20آذر1394|12:52

| کد خبر: 68348

آقای حدادیان! یاد امام و شهدایت را باور کنیم یا مجوزت به لطمه زدن عزاداران را؟

وکیل ملت: مقدمه اول: ما هر چه داریم از عزاداری هایی است که برای امام حسین (ع) انجام داده و می‌دهیم و دستگاه سید الشهدا آنقدر خادم صدیق دارد که به شمار نمی آید. اگر غیرتی در وجود ماست، محصول اشکی است مداحان عزیز از چشم مادرمان هنگام شیر دادن به ما گرفته اند. و آنقدر این کشتی نجات، رئوف است که از خطاکار گرفته تا عارف در آن وارد می‌شوند و اِن شا الله همه ما که خرده شیشه‌ای در اعمال مان هست، به واسطه حضرت ثارلله عاقبت به خیر خواهیم شد.

مقدمه دوم: یک تار موی سعید حدادیان را به هزارتا منافق و معاند و روشن‌فکر نما نمی دهیم. اگر در ادامه نقدی وارد می کنیم، این یک بحث درون خانوادگی است که ورود قرتی و ضدانقلاب در آن ممنون است چه برسد به سایر اغیار …

حالا با اجازه بزرگترها می‌رویم سر بحث اصلی

به گزارش بولتن نیوز، آیا غیر از این است که تکفیری ها با نمایش التقاطی از اسلام، به این دین الهی آسیب زده‌اند؟ آیا غیر از این است که داعش، با اضافه کردن مسائلی به اسلام که هیچ ربطی به آن ندارد، در حال ترویج چهره ای از اسلام در جهان است که در آن، مغایرت با عقل، خشونت، بدویت و ضد بشریت حرف اول را می‌زند؟ آیا در جهان تشیع، شاهد این نبودیم که شبه عزاداری های بعضی افراد که قمه به دست خون فرقشان را جاری می‌کردند و به خویش آسیب می رساندند، بهانه به دست دشمنان داد تا هر نسبتی که لایق خودشان بوده را به ما وارد کنند؟

و مگر همه این‌ها نبود که باعث شد بسیاری از مراجع تقلید ما و خصوصا رهبر انقلاب، اعلام نمایند که قمه زنی در عزاداری ها جایز نیست و احدی مجاز به لطمه زدن به خود نیست؟ آیا دستور مؤکد به هیات های عزاداری نشد که کسی برای سینه زدن، پیراهن خود را درنیاورد و لباس به تن، مراسم سینه زنی برگزار شود؟ پس اجرای این دستورات کجاست؟ آیا فقط زمانی که دوربین در مراسم وجود دارد تا آنرا از رسانه ملی پخش کند باید به این‌ سفارش‌ها عمل کنیم؟ چه کسی اجازه داده در مراسمات مثلاً خصوصی ترمان هر خطایی را به نام عزاداری انجام دهیم؟

12 آذر 94، مشهد مقدس، حسینیه آیت الله شاهرودی. مداح مراسم، حاج سعید حدادیان. حاج سعید خودمان. همان حدادیان راه امام و شهدا. اولش که عده‌ای لباس از تن درآورده و شروع به سینه زنی می‌کنند و حاج سعید خودمان هم هیچ تذکری نمی‌دهد. آن‌هایی که ادعاهای ولایت مداری حدادیان را بارها دیده و شنیده بودند تعجب کردند که این چه شرایطی است؟ مگر توصیه مؤکد به این نشده که در عزاداری ها برهنه نشویم؟ پس این چه وضعی است؟

اما ای کاش کار به اینجا ختم می شد؟ در اواسط مراسم، عده‌ای شروع کرده‌اند به لطمه زدن به خویش و حاج سعید خودمان، نه تنها تذکری به آن‌ها نمی دهد، بلکه با ذکر حدیثی از امام علی (ع) که معلوم نیست این حدیث تا الان کجا بوده که رهبر انقلاب و سایر مراجع تقلید آنرا ندیده اند اما ایشان دیده اند، هم این عمل اشتباه را توجیه می‌کند و هم به انجام آن توصیه. و هم اینکه می‌گوید بزرگان ما به لطمه زدن در عزاداری امام حسین (ع) سفارش کرده‌اند و …

حاج سعید! حقیقتاً از شما توقع این رفتارها و چنین مجوز دادن ها نمی‌رود. از شمایی که ولایت مداری از زبانت نمی‌افتد توقع می‌رود در عمل هم به آن اهتمام داشته باشی. حتی در مکان هایی که تصور می‌کنی اگر رفتاری در آنجا صورت بگیرد، به چشم کسی نمی‌آید. باید شما و دیگرانی مثل شما که پرچم داران یک جریان فرهنگی هستید و منتسب به نظام، بدانید در همه حال، رصد می‌شوید و خدای نکرده یک اشتباه شما می‌تواند بهانه‌ای شود برای تخریب دین و نظام ما. انصافاً از شما دیگر نباید لطمه ای به اسلام و یا جمهوری اسلامی برسد که اگر برسد، از دیگران چه توقعی داریم؟

ای کاش آن همه خاطره خوب از حاج سعید و ولایت مداری هایی که لساناً و عملاً به آن مفتخر است با یک عمل خفیف زیر سؤال نرود و اغیار به ما از این جهت نتازند.

باز هم تأکید می‌کنیم: این یک نقد دورن گفتمانی است و ورود غریبه به خانه ممنوع است.

منبع: بولتن نیوز

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top