یکسال با پرونده «قربانی اسید»

وکیل ملت: حال علی اکبر (قربانی اسید) نسبت به قبل بهتر شده اما سازمان بهزیستی که تاکنون کمکهای زیادی را به این خانواده کرده در میانه راه، درمان را رها کرده و پرونده در دادگستری بهارستان هم وضعیت خوبی ندارد.

تاریخ انتشار: 24آذر1394|10:20

یکسال با پرونده «قربانی اسید»
| کد خبر: 69506

گروه جامعه- سیدهادی کسایی زاده؛ دی ماه سال ۱۳۹۳ بود که علی اکبر ۱۱ ساله با پدرش به خبرگزاری مهر آمده تا مشکلات خود را با رسانه مطرح کند. صورتش بر اثر اسید از بین رفته و بخشی از سرش هم متاثر از مواد شیمیایی شده بود. داستان این حادثه از این قرار است که صبح روز دهم تیر ماه ۱۳۹۳ آقای همسایه از شیرین علی (کارگر راننده وانت و پدر علی اکبر) می خواهد تا وسایل خانه اش را جابجا کند. شیرین علی به همسایه می گوید وسایل را آماده کن تا وانت را بیاورم. پس از چند ساعت آقای همسایه به تلفن همراهی که در خانه شیرین علی (به جای تلفن ثابت) است تماس گرفته و علی اکبر پسر ۱۱ ساله تلفن را بر می دارد و مرد همسایه می گوید: جارو و خاک انداز را بیار و پارکینگ را تمیز کن تا پدرت بیاید برای این کار هم به شما ۱۰۰۰ تومان می دهم! علی اکبر همراه با برادرش علی اصغر به خانه همسایه رفته و شروع به نظافت می کنند که در هنگام تمیز کردن یک بطری حاوی اسید از بالای طاقچه ای که در پارکینگ بوده روی سر آنها می ریزد و صورت علی اکبر و پاهای علی اصغر به دلیل ریختن اسید، می سوزد.

http://media.mehrnews.com/d/2015/03/03/4/1610037.jpg

شیرین علی همرنگ زاده (پدر دو کودک دچار سوختگی بر اثر اسید) می گوید: فرزندانم یک ماه در بیمارستان بستری بودند و برای علی اکبر که هم به صورت و هم به چشمش آسیب وارد شده است، تلاش زیادی کردیم. پزشکان می گویند برای ترمیم پوست و موی او حدود ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان باید واریز کنید و من ۴۰ میلیون تومان با کلی بدهی هزینه کردم و دیگر توان تامین این پول را ندارم.

علی اکبر که به خاطر چهره اش خجالت می کشید به مدرسه برود پس از انتشار گزارش خبرگزاری مهر همراه با خبرنگار مهر صبح سه شنبه ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۳ به دفتر همایون هاشمی رئیس وقت سازمان بهزیستی رفت و در دیداری ۳۰ دقیقه ای، رئیس وقت بهزیستی پس از مکاتبه با بیمارستان علی اکبر دستور داد، هزینه های درمانی وی تامین شود.

حالا پس از گذشت چند ماه و انجام چند عمل و هزینه ۶ میلیون تومانی بهزیستی، بخشی از صورت و سر علی تا حدودی ترمیم شده است با این حال علی هنوز نیازمند چند عمل دیگر است اما به گفته پدر علی اکبر دیگر هزینه های وی تامین نمی شود در حالی که تا بهبودی حال علی اکبر چند قدم بیشتر نمانده است.

به گزارش خبرنگار مهر، خانواده علی اکبر ۶ نفره بوده و فقط بیمه سلامت دارند و ساکن منطقه صالح آباد در جاده ساوه هستند. پدر خانواده از مرد همسایه شکایت کرده و پرونده اکنون در دادگستری شهر بهارستان مفتوح است.

پدر علی اکبر مدعی شد که خبرهای خوبی از دادگاه به گوش نمی رسد و فرد متهم که البته به جرم مواد مخدر هم دستگیر شده قرار است آزاد شود. پدر علی اکبر از قوه قضائیه می خواهد به این پرونده ورود کند. وی می گوید حتی هزینه تامین وکیل را ندارد.

بر اساس این گزارش پدر علی اکبر از وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی درخواست دارد تا اکنون که امید علی به زندگی بیشتر شده، فرزندش را به  حال خود رها نکنند. او ادامه می دهد که علی با رها شدن بحث درمانش دوباره گوشه نشین خواهد شد...

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top